Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni ilan açıkladı. 2020 gelir uzman yardımcı maaşları ne kadar? GUY 2020 maaşı yanı sıra görevleri nedir? Nerelerde çalışırlar? 2018 Gelir uzman yardımcısı taban puanları nedir? 2020 guy sınav tarihi haberimizde..

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı merkez ve taşra birimlerinde görevlendirilen bir çok A gurubu uzman personel kadrolarından bir tanesi de Gelir Uzman Yardımcısı kadrolarıdır.

GELİR UZMANI NE İŞİ YAPAR?

Maliye Bakanlığının taşra birimlerinde görevlendirilen gelir uzmanları muhasebe bölümlerinde veri işlemlerinin kaydı takibi muhasebesi yapılırken, kovuşturma aşamasındaki çalışanlar ise icra takibi, satışı gibi görevlerde çalışırlar.

EN SON GELİR UZMAN YARDIMCISI ALIMLARI NE ZAMAN YAPILDI?

En son 2018 yılında 23 il genelinde 1000 GUY gelir uzmanı alını yapıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açılanan ilana göre KPSS sınavlarından P48 puan türünden en az 70 ve üzeri puan adaylar alımlara başvuru yapabildiler. Yaş şartında ise en faz 35 yaşını geçmemiş olmaları şartı ile Gelir idaresi sınavı gerçekleştirildi.

EN DÜŞÜK TABAN PUAN KAÇ?

23 il genelindeki gelir uzmana ı alımlarında en az 70 puan ile kapatan illerde; Eskişehir, İzmir, Şanlıurfa Konya illerinde düşük puan ile başvuru oldu. İstanbul ilinde ise 77 puan ile alım gerçekleşti.

2020 GUY ALIMI SINAV TARİHİ;

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada müfettiş yardımcısı, hazine ve maliye uzman yardımcısı defterdarlık uzman yardımcısı gelir uzmana yardımcısı ile avukat kadrolarında 2 bin alım yapacak. 24 Ekim 2020 tarihinde yazılı sınav olacak.

GELİR UZMAN YARDIMCISI MAAŞLARI NE KADAR?

2020 yılında yeni göreve başlayan gelir uzmanı, bekar çocuğu olmayan lisans mezunu 9/3 derecesindeki guy 2020 maaşları 4942,44 TL olarak açıklandı. Gelir uzmanları gerekli olan meslek çalışma ve yabancı dil şartlarına sahip olmaları ile gelir uzmanı kadrosuna atanırlar. 4-1 derecesindeki bekar ve çocuğu olmayan bir gelir uzmanının 2020 Mart ayı maaşı ise 5627,32 TL olarak açıklandı

YORUM EKLE