Güvenlik Görevlisi Maaşları! Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisi

Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları 2019 yılın ne kadar oldu? Özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor?

Güvenlik Görevlisi Maaşları! Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisi

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan firmalar ve kuruluşlar açık pozisyonları için güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirmektedir. Özel güvenlik görevlisi alımları kuruluşların resmi internet sitelerinden ya da interaktif iş ilanları siteleri aracılığı ile duyurulmaktadır. Peki güvenlik görevlisi maaşları ne kadar?

Bilindiği üzere güvenlik görevlileri sahip oldukları kimlik kartları ile silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılmaktadır. Güvenlik görevlileri buna göre maaş almakta olup silahlı güvenlik görevlilerinin silahsız güvenlik görevlilerine nazaran daha düşük maaş aldığı görülmektedir. Peki güvenlik görevlisi maaşları ne kadar?

Silahsız Güvenlik Görevlisi Maaşı

Özel sektör firmalarında istihdam etmekte olan silahsız güvenlik görevlisi maaşlarına bakıldığında genel olarak güvenlik görevlilerinin asgari ücret yani 2 bin 20 lira maaş aldığı görülmektedir. Prim, mesai gibi ek ücretler varsa maksimumu ücretlerinin 2 bin 500 ile 3 bin liraya kadar yükseldiği de görülmektedir.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞI NE KADAR?

Özel güvenlik görevlisi maaşı 2019 yılında en düşük asgari ücret olarak karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni olarak da güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olan kişilerin her geçen gün artması. Bu nedenle özel şirketlerde asgari ücret alan güvenlik görevlileri tecrübe ve çalıştıkları iş yerinin tehlikesine göre maaşlarından artış görülebilmektedir. Bu tutarlar ise 3 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

TÜM MESLEKLERİN MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Malesef once meclisin kanunu duzenleyip sonra guvenlik maaslarina el atmasi gerekiyor ornegin 2000 tl maas vermeyen odemeyen sirketi kapatacak sart kosacak sigorta pirimlerini inceleyecek yapilamazmi yapilir yeterki istenilsin

Ögg
Ögg - 3 yıl Önce

Yıpranma payı yok. kontrolsüz çalıştrılma söz konusu. Gelecek güvencesi yok. 5 yılda bir sadece ve sadece ögg leri bütün belgelerini tekrar para harcayarak yanılıyorlar. Kadro alamadık. 5188 sayılı kanun sadece sorumluluk yüklüyor ögg sine hiçbir sosyal hak ve adil ücret politikasından bahsetmiyor. Polisin belindeki tabanca da bizimkisi mantar tabancasını. Çalışılan kuruma göre silah taşıma tazminatı değişiyor bu ne saçmalık.

Zahit günay
Zahit günay - 2 yıl Önce

Aynı işi yapıp 5500tl maaş polis memuru öte yanda özel güvenlik memuru. Kim anlatacak bu farkı 05392789283.