Gümrük Müşavir Yardımcısı Maaşları 2016

Gümrüklerimizde çeşitli ülkelerden kendi ülkemize giriş yapacak olan çeşitli ürünlerin ve de malların tespiti, kontrolü ve giriş işlemleri yapılmaktadır.

Gümrük Müşavir Yardımcısı Maaşları 2016
Gümrüklerimizde çeşitli ülkelerden kendi ülkemize giriş yapacak olan çeşitli ürünlerin ve de malların tespiti, kontrolü ve giriş işlemleri yapılmaktadır. Ülkemize giren ya da ülkemizden çıkan her ürün burada kayıt altına alınır ve böylece ülkelerin sağlık ve güvenlikleri de teminat altına alınmış olur. Oldukça önemli bir kamu kurumu olan gümrüklerimizde ise binlerce çalışan aktif olarak kontrolleri gerçekleştirmektedir.

Gümrüklerimizde çalışan memur, müşavir ve müşavir yardımcılarının görevlerine bakacak olursak, artan her kademeyle beraber görevlerin de arttığını görürürüz. Memurlar gümrüklerden girecek olan ürünlerin türü, cinsi ve sayısı ile alakadar olurken, müşavirler ve de müşavir yardımcıları da gerekli resmi işlemleri yürütür bununla beraber de memurların kontrolünü sağlar. Evrak kontrolleri ve ürün tespitleri ile ilgilenen bu çalışanlar, bir dakika olsun dikkatlerini dağıtmadan çalışmaları ve kontrolleri sürdürmesi gerekmektedir. Çünkü geçtiğimiz yıllarda tespiti yapılmış olan rüşvet ve yolsuzluk durumlarının yaşanmaması adına bu kontrollerin yapılması mecbur tutulmaktadır. Her çalışanın farklı bir görevi olduğunu söyleyebileceğimiz gümrüklerde, memurları denetleyen ve ürünlerin resmi giriş çıkış işlemlerini gerçekleştiren müşavirlerin sayısı son yıllarda artmış durumdadır. Ülkemizde belirli aralıklarla yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na giren ve sınavdan geçerli not aldıktan sonra gümrüklerde tercih yapan kişiler önce memur olmakta daha sonra da kadro derecesi bakımından görevlerinde yükselmektedirler. Bu kişilerden birisi olan gümrük müşavirleri, oldukça dikkatli kişiler arasından seçilmektedir. Gümrüklerdeki ürünlerin tespitinin yapılmasından sonra onay vermesi halinde ancak ülkemize giriş sağlanabilmektedir. Gümrük müşavir yardımcısı maaşları da oldukça iyidir. Göreve yeni başlamış olan bir gümrük müşavir yardımcısının aldığı ücret 3 bin liradan başlamaktadır. Çalışılan gümrük kapısı ve kaç yıldır çalışıyor olunduğu da alınan ücretleri belirleyen diğer nedenlerdendir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE