GSB Yurt Yönetim Personeli Maaşları Ne Kadar? Görevleri Nelerdir?

GSB yürüttüğü KYK yutlarına Yurt Yönetim personeli alımı yapılıyor. Merak edilen Yurt Yönetim Personeli 2022 Maaşları güncel belli oldu. Lisans mezunu maaşları nedir?

GSB Yurt Yönetim Personeli Maaşları Ne Kadar? Görevleri Nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı faaliyetlerine devam ediyor. Her yıl bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Yurt Yönetim personeli alımı yapılmaktadır. Bu kapsamda başvuru yapacak adayların merak ettiği maaşlar belli oldu. Son zamanlarda Kamuya yapılan Memur ve personel alımları ile gündem olan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine Yurt Yönetim personeli alacak. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Yurt Yönetim Personeli olarak görev yapmak isteyen kişiler hakkında detayları aktaracağız.

Güncel GSB Yurt Yönetim Personeli Alımı İlanı!

GSB 2022 yılı Ekim ayı duyurusu ile bünyesindeki eksikliği gidermek için 1200 Yurt Yönetim Personeli alımı gerçekleştirecek. Bakan Mehmet Kasapoğlu ve Bakanlık açıklaması ile kontenjan bilgisi ve şartları belli oldu. Lisans mezunu adayların başvuru yapabildiği ilana rekor sayıda başvuru alınacak. Kadın ve Erkek kontenjan dağılımı ile toplamda 1200 personel alımı gerçekleştirilecektir.

Buna göre 478 Erkek ve 722 Kadın aday alınacak. Güncel personel alımı ilanına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Öte yandan başvurular 81 il için gerçekleştirilecektir.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/gsb-2022-yili-1200-yurt-yonetim-personeli-alimi-ilani-sartlar-h42884.html

Yurt Yönetim Personeli Görevleri Nelerdir?

Önceden Kredi ve Yurtlar Kurumundan yapılan Yurt Yönetim Memuru Alımı başvuruları artık Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Meslek adında da belli olduğu gibi Yurtlarda yönetimi sağlayan ve idareden sorunlu olan adaylara Yurt Yönetim personeli denilmektedir.

Yurt Yönetim personelleri birime göre dağılmaktadır. Buna göre Yurtlarda " Personel İşleri Birimi, Satın Alma İşleri Birimi, Eğitsel Bölüm, Öğrenci İşleri Bölümü" birimlerinde görev verilmektedir.

Tüm bölümlerde, Yurtların güvenliği, Nöbet çizelgeleri, Personel durumu, Satınalma işlemleri, Öğrenci giriş çıkışlar gibi bir çok Yurt işlerinden sorumludurular.

Yurt Yönetim Personeli Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Başvuru Yapabilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim persOneli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise,

  • En az dört yıllık eğitim veren yukarıdaki tabloda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş olmak,
  • 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 65 yaşından büyük olmamak,

gibi özel şartlar aranacaktır.

Yurt Yönetim Personeli Maaşları 2022 Ne Kadar?

En çok merak edilen sorulardan birisi de Gençlik ve Spor Bakanlığı personel maaşları oldu. Özellikle Yurtlarda görevli olacak olan Yurt Yönetim Personeli Maaşları merak konusu oldu. Sözleşmeli olarak istihdam edilen Yurt Yönetim personelleri bu kapsamda sözleşme ile maaş ödenmektedir.

Yurt Yönetim personeli maaşları Hizmet yılı ve kıdeme göre farklılık gösterebilir. Ancak en çok merak edilenlerden biriside Göreve yeni başlayan Yurt Yönetim personeli maaşları oldu. Son zamanlarda yapılan zamlar sonrası Yurt Yönetim personeli maaşları:

Göreve Yeni Başlayan Lisans Mezunu Yurt Yönetim Personeli Maaşı: 8.500 TL dir. 

Söz konusu bu ücret Aile durumuna göre değişebiliyor. Hizmet yılı ve eş durumu itibari ile 9.000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

YURT YÖNETİM PERSONELİ İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2022, 11:48
YORUM EKLE