Genel Müdür Maaşı Ne Kadar? Genel Müdür Maaşları Zammı Ne Kadar?

Şirketlerin en önemli çalışanlarından biri de genel müdürlerdir. Yasal temsilci olan genel müdürler şirketlerin aldığı aksiyonlarda da söz sahibidir. İşte detaylar..

Genel Müdür Maaşı Ne Kadar? Genel Müdür Maaşları Zammı Ne Kadar?

Böylesi önemli bir alanın maaşları da merak konusu oluyor. Genel müdür maaşı tahmin edildiği üzere kamu ve özel sektör olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kamu da çalışanların 13 bin TL civarında maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Her sene sendikaların bir araya gelip hükümetten zam talep ettiklerini biliyoruz. Zam miktarı ise yıllık %6’yı geçmemektedir. %6 birden verilen bir oran değil ayrıca. İlk 6 ay %3 ikinci 6 ay %3 şeklinde bölünmektedir. İlk 6 aydaki zamlı maaşın üzerine ikinci 6 ayın zammı uygulanır.

Mesai Saati Kadar Para Kazanılıyor

Özel sektör genel müdür maaşı elbette kamuya göre daha fazladır. İş yükü kamuya göre daha fazla olan özel sektörde maaş oranları da nispeten daha fazla. En iyi dediğimiz şirketlerin genel müdüre verdiği maaş en az 30 bin TL civarında iken en fazla 100 bin TL civarındadır. Bu miktarlar zamsız haliyle böyledir. Zamlı halinde ise hem zam oranı daha fazladır hem de zamlı hali daha fazladır maaşın. Özel sektörde zamdan ziyade primler vs. konuşulur. Bu yüzden zam konusuna gelene kadar bu maaşların üzerine başka değerler de eklenmektedir. Bunun kamuda olmamasının sebebi kamunun sınırlarının belli olmasıdır. Sınırları ve çalışma saatleri belli olan işlerde maaşlar da ona göre olacaktır.

Hukuki Denetimlerden Sonra Maaşınızı Alın

Genel müdür maaşı hem kamuda hem özel sektörde bu şekilde verilmektedir. Her iki alanda da maaştan önce gerekli hukuki düzenlemeler yapılmalıdır. SGK, prim ödemeleri, vergi gibi konular ayarlandıktan sonra maaşınızı gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 21:46
YORUM EKLE