Gençlik ve Spor Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Alımı Maaşları Ne Kadar?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Merak edilen konulardan birisi de Güvenlik Görevlisi dereceye göre maaşları oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Alımı Maaşları Ne Kadar?

Kamuya Güvenlik Görevlisi alımı için yeni ilan yayımlanmıştı. Uzun zamandır beklenen ilana göre Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 Yılı 2928 Güvenlik Görevlisi alımı yaptı. Kadın Erkek adayların başvuru yapabileceği ilanlara en az lise mezunu alım yapılmıştı.

İlan yayımlanır yayımlanmaz adayların merak ettiği büyük bir konu olan GSB Güvenlik Görevlisi Maaşları oldu. Peki Lise Mezunu yeni başlayan Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar olacak? Maaşlar hakkında detayları aktaracağız.

2021 Yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Alımı Detayları Nedir?

GSB Kadın Erkek adaylar içerisinden Türkiye geneli 2928 Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. İlan Mart ayından beri bekleniyordu. Oldukça ilgi gören ilan için rekor başvuru yapılması bekleniyor. Başvurular 23 Ağustos 2021 tarihi ile başlamıştı ve en geç 27 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılmıştı.

2022 Yılı GSB Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığını bünyesine personel alımı faliyetlerine 2022 yılı itibari ile devam edecek. 2021 yılı 2928 Güvenlik personeli alımı yapılmış olup 2022 yılında alım sayısının en az 2000 üzeri olması beklenmektedir. İlan hakkında henüz bir bilgi yok. İşin Olsa ekibi olarak konuyu takip ediyoruz. Anlık gelişmelerden haberdar olmak için İşin olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

GSB Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Gençlik ve Spor Bakanlığının güvenliğini sağlayacak olan personellerin görevi oldukça kutsaldır. Elbetteki her meslek kutsaldır ancak Güvenlik Görevlileri tüm kurum binasından sorumlu olacaklardır. Böyle kutsal bir mesleğinde maaş beklentisi yüksek oluyor tabiki de.

Kamuda çalışacak yani Gençlik ve Spor bakanlığında görev yapacak olan Güvenlik Görevlileri ortalama 4000 TL ile 4500 TL arasında maaş almaktadırlar. Bu kapsamda Kamuda tecrübeye göre güvenlik görevlisi maaşları:

- Yeni Başlayanlar için ( 5 Yıldan Az ) 4.171,00 TL

- 5 Yıldan 10 Yıla Kadar Olanlar 4.200,00 TL

- 10 Yıldan 15 Yıla Kadar Olanlar 4.257,00 TL

- 15 Yıldan 20 Yıla Kadar Olanlar 4.314,00 TL

- 20 Yıldan Fazla Olanlar 4.426,00 TL

2022 Yılı GSB Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları Ne Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı güvenlik görevlisi alımları için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Güvenlik Personeli alımı içinö zel olarak ise,

  • 35 yaşından gün almamış olmak,
  • En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak,
  • Başvurunun son günü itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak şartları aranacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 12:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özge
Özge - 3 ay Önce

Benim güvenlik kartım silahlı

Esra
Esra @Özge - 3 ay Önce

Silâhlı güvenik kartı oanlar hem silahsız hemde silahlı işlere başvuru yapabiliyor bildiğim kadarıyla

Kemal
Kemal - 3 ay Önce

Sınavı geçtim ama güvenlik kartımı almadım. Şimdi alsam başvuru yapabilir miyim