Gazeteci Maaşları

Gazeteci Maaşları Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan gazetecilik, gün geçtikçe popülerliğini daha da artırıyor

Gazeteci Maaşları

Gazeteci Maaşları

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan gazetecilik, gün geçtikçe popülerliğini daha da artırıyor. Aslında sadece günümüzün değil geçmişte de gazetecilik mesleği en popüler mesleklerden biriydi. Özellikle yapılan iş ve de oluşturulan çevre ile birlikte gazetecilik mesleği çoğu kitlenin ve çoğu kişinin gözde mesleği olarak geçiyordu. Üniversitelerin iletişim fakültelerinden mezun olanların ilgili bölümü bitiren gençlerin yapabileceği meslek olan gazetecilik mesleği hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de diğer tüm meslekler gibi günümüz şartları doğrultusunda nasıl bir gelirin olduğu , gazetecilik maaşlarının ne kadar olduğu gazeteci maaşları son durumu ne olduğudur.

Gazeteci maaşları ne kadardır? Gazeteciler ne kadar para kazanır. Gazeteci maaşları aylık mı yoksa iş başı alınan bir ücret midir? Gazeteci maaşları yeterli midir? Gazeteci maaş miktarları nelerdir sorularının cevaplarını vermek gerekirse gazetecilik maaşları günümüzde ne kadar iyi diyebiliriz buna emin değiliz. Dışarıdan görüldüğü gibi şan şöhret içinde olan gazeteciler dışında yeni mezun gazetecilerin maaşları günümüz şartlarında çok iyi değildir. Ortalama 1500-3000 tl maaşları arasındadır.

YORUM EKLE