Facebook Personelleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Facebook'da çalışan personeller pozisyonlara göre ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa olarak sizler için Facebook çalışanlarının maaşlarını belirtiyoruz.

Facebook Personelleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Dünya genelinde Google'in ardından en çok tercih edilen site olarak bilinen Facebook giderek büyüme oranını geliştirmeye devam edeiyor. Peki Facebook personelleri ne kadar maaş alıyor? Facebook çalışanları yılda ne kadar kazanıyor. İşin Olsa ekibi olarak Facebook çalışanlarının ne kadar maaş aldığını sizlere belirtiyoruz.

FACEBOOK ÇALIŞANLARININ MAAŞLARI

1-) Mühendislik Yöneticileri - 380 Bin Dolar
2-) Yazılım Mühendisleri - 260 Bin Dolar
3-) Diğer Yazılım Mühendisleri - 210 Bin Dolar
4-) Ürün Mühendisleri - 195 Bin Dolar
5-) Veri Çalışanları - 185 Bin Dolar
6-) Teknik Program Personelleri - 175 Bin Dolar
7-) Araştırmacı Personeller - 170 Bin Dolar
8-) Ağ Mühendisleri - 160 Bin Dolar
9-) Veri Mühendisleri - 145 Bin Dolar
10-) Arayüz Mühendisleri - 145 Bin Dolar
11-) Üretim Mühendisleri - 130 Bin Dolar

Not: Yazılım mühendislerinin maaşları ünvanlarına ve işlemlerine göre 170 bin dolar ile 260 bin dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Facebook çalışanlarına ortalama olarak pozisyonlarına göre yukarıda verilen maaşları vermektedir. Bu personellerden hariç olmak üzere diğer pozisyonlarda çalışan çok sayıda kişi de bulunmaktadır. Ancak Facebook'un genel olarak üst rütbede bulunan kişilerinin maaşları bilinmekte olup yine de Facebook diğer firmalara oran ile çalışanlarına daha iyi görevlerini yerine getirebilmeleri için yüksek maaş vermeyi tercih etmektedir. Diğer meslek maaşlarını aşağıdan görebilirsiniz.

DİĞER MESLEK MAAŞLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halis
Halis - 5 yıl Önce

Biraz da esnaf ağzı: e tabi bunun iti uğursuzu ile uğraşması var piyasa durgun ulaşımı karı kışı var çevresel etkenler var .. Facebook çalışanların çoğu borç içinde boorç hele google ve microsofttakilere kız vermiyolaar kız