En Düşük Memur Maaşı 3 Bin 482 Lira Olacak

Ocak ayında memurlara yapılacak zam oranları kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Yılsonuna doğru Ocak ayında yapılacak zam miktarları netlik kazanacak. Peki en düşük memur maaşı ne kadar olacak?

En Düşük Memur Maaşı 3 Bin 482 Lira Olacak

2019 yılı memur maaş miktarları kulislerde konuşulmaya başladı. Bir taraftan artan enflasyon rakamları bir taraftan sendikalardan yapılan çağrılar memur maaşı belirlenirken sürecin uzayacağına işaret ediyor.

Memur zamları hesaplanırken enflasyon oranlarını da dikkate almak gerekiyor. Zira Yeni Ekonomi Programı yılsonu enflasyon beklentisi yüzde 20,8 olarak açıklandı. Bu hedef tutarsa 6 aylık enflasyon oranı da yüzde 10,65 olacak. Bu durumda memur ve memur emeklilerinin alacağı yüzde 4 zam oranına yüzde 7,15 ek zam eklenecek. Bu verilerin sonucunda memur maaşlarına yüzde 11,15 oranında zam gelmesi bekleniyor.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 3 BİN 482 LİRA OLACAK

Enflasyon tahmin verileri gerçekleşirse 2019 yılında en düşük memur maaşı 3 bin 482 lira, en düşük memur emeklisi maaşı 2 bin 389 liraya yükselecek. Temmuz ayında yapılan yüzde 8,65’lik zam sonrası 2018 yılı en düşük memur maaşı 3 bin 133 lira, en düşük memur emeklisi maaşı 2 bin 149 lira olarak belirlenmişti.

Veriler tahmini enflasyon oranı verileri olduğundan gerçek hesaplamalar 3 Ocak’ta TÜİK’in açıklayacağı resmi rakamlar üzerinden yapılacak.

OCAK 2019 TAHMİNİ MEMUR MAAŞLARI

2019 yılı Ocak ayında farklı unvan ve kadrolar için beklenen tahmini maaş miktarları ise;

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE