Emeklilerin 2020 İkramiyelerinin Tarihleri Belli Oldu!

Emeklilere yönelik 2020 yılı ikramiye miktarları ve ödenecekleri tarihler belli oldu.2020 yılında emeklilere 2 adet ikramiye verilecektir. İşte detaylar.

Emeklilerin 2020 İkramiyelerinin Tarihleri Belli Oldu!

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu yıl da SGK'nın açıkladığı verilere göre Türkiye'de 12 milyon 324 bin 186 kişi devletten emeklilik, malullük, ölüm aylığıyla, dul ve yetim maaşı alacak olup özellikle birçok kişi bu yıl içerisinde ödenecek olan ikramiyelerin tarihlerini merak etmekteydi. Özellikle birçok emekli yeni yılda bayram ikramiyelerine zam talep etmiş olup ilgili tutar için henüz bir artış açıklaması yapılmamıştı. Konuya ilişkin gelişmeler ve zam durumu ve herkesin beklediği o tarihler belli olmakla birlikte detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

2020’de İki İkramiye Ödenecek

2020 yılı içerisinde emeklilere, 2 kez bayram ikramiyesi ve ikinci promosyon ödemesi yapılacak olup bu noktada emeklilere 2020'de de iki kez bayram ikramiyesi ödenecek. Tutarlarda değişiklik yapılmaz ise bu yıl da geçtiğimiz yıllar olduğu gibi Bin TL ödeme yapılması bekleniyor. Emekliler Ramazan Bayramı ikramiyelerini 18-22 Mayıs tarihleri arasında, Kurban Bayramı ikramiyesini de 27-30 Temmuz tarihleri arasında alacaklar.

Zam Olmayabilir, Kanunda Sabit

İlgili ödeme 5510 sayılı Kanunun ek 18 inci maddesinde yer almakta olup "Kurumca bu Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda 1.000’er TL tutarında bayram ikramiyesi ödenir” şeklinde ifade edilmiştir. Bu noktada tutar da sabit olarak belirtilmiştir.

YORUM EKLE