Emeklilere Ödeme Ayı! Promosyon ve Ek Ödeme Yapılacak!

Emeklilere Şubat ayı itibari ile iki ödeme yapılacaktır. Bayram ikramiyesi ve banka promosyonları olmaktadır. Ödemeleri tarihleri ve ödeme detayları haberimizdedir.

Emeklilere Ödeme Ayı! Promosyon ve Ek Ödeme Yapılacak!

Emekliler için ocak ayı zammından sonra bir diğer ödeme ayına giriş yapılıyor. Emekliler için şubat ayında iki ödeme gerçekleştirilecek olup bunlardan ilki bankalar tarafından ödenecek olan promosyon tutarı olup bir diğeri deRamazan ve Kurban olmak üzere bayramlarda gerçekleştirilen ödemelerdir. Buna göre hem bayram ikramiyesi alacak olan hem de promosyon ödemesi yapılacak olan emekliler için yılın bu yarısı kazançlı geçecek.

Bayram İkramiyesi Ödemesi

Emeklilere geçtiğimiz yıl ödenen ilk bayram ikramiyesi, Ramazan Bayramı öncesinde 31 Mayıs’ta hesaplara yatırılmıştı. Geçtiğimiz yılın ikinci ikramiyesi ise ağustos ayında hesaplara yatırılmış olup vatandaşlara 1000 ₺ Kurban Bayramı ikramiyesi ödenmişti. Bu yıl da hem Ramazan hem de Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyelerinin emeklilerin hesaplarında olmasıbeklenmekte olup ödemelerin Ramazan Bayramı için 24 Mayıs 2020 ve Kurban Bayramı için ise 31 Temmuz 2020 tarihinden önce hesaplara yatırılması muhtemel.

Promosyon Toplantısı Bu Ay Yapılacak

Promosyon ödemelerine ilişkin SGK ile Türkiye Bankalar Birliği, emeklilerin aylıkları karşılığında bankalardan aldığı yeni promosyon miktarlarını şubat ayında belirleyecek olup iki kurum arasında2017’de imzalanan protokolle ilk defa toplu olarak başlatılan emeklilere banka promosyonu ödemesi de 3 yıl önce gerçekleşmişti. Promosyon ödemelerine ilişkin tutarlarda ise maaşların kendi kurumlarına taşınmasını isteyen bankalar 1000 TL’ye kadar çıkan promosyon veya diğer banka işlemlerinde avantajlı fırsatlar sunabilmektedir.

YORUM EKLE