Emeklilere Müjde! Ek Ödeme Görüşmeleri Başladı!

Emeklilere aile yardımı v diğer yardımlar için verilecek ek ödeneklerin görüşmeleri başladı. Türkiye Emekliler Derneği, Memur-sen ile hükümet arasındaki görüşmeler başladı.

Emeklilere Müjde! Ek Ödeme Görüşmeleri Başladı!

Yapılacak olan KPDK toplantısında emeklilere ödenen aile yardımı başta olmak üzere memur maaşı artışı gibi konuların KPDK’da masaya yatırılması bekleniyor. Konu ile ilgili eşi olmayan 2 çocuklu emeklilere 344 lira yardım yapılması da yer alacak.

KPDK Toplantısı Sonuçları Bekleniyor

Türkiye Emekliler Deneği “Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı adı altında getirilsin, memurlara verilen aile yardımı emeklilere de verilsin” ifadeleri ile emekli maaşlarına da zam yapılmasını önerdi. Bundan dolayı konu KPDK tarafından sonuca bağlanmazsa, bu yıl yapılacak toplu sözleşmede yine gündeme gelecek.

İlgili ödeme kabul edildiği taktirde Aile yardımı talebi hayata geçirilirse, emekliler aylık 344 TL’ye varan ek gelir elde etmiş olacak. Buna göre memurlar mevcut uygulama ile çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278 lira 69 kuruş. Çocuk yardımı tutarı da 0-6 yaş için 65 lira 30 kuruşken, 6 yaş üstü için 32 lira 65 kuruş. Halen eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur, aylık 409 lira 29 kuruş aile yardımı alabiliyor.

Memura Müjde de Var

Memur-Sen ise kamu memurlarına Ramazan ve Kurban bayramları öncesi en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini istemekte olup buna göre memurlar da 1.240 lira 67 kuruş ikramiye hakkı elde edebilecek.

YORUM EKLE