Emekliler Temmuz Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

2019 Temmuz ayı itibari ile bir çok alanda olduğu gibi emelilik maaşlarında da zam olmuştur.Güncel emekli maaşlarınındaki gelişmeleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Emekliler Temmuz Zamlı Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

Bu yılın ikinci altı ayı için emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı bu ayın başında TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranı ile belli olmuştu. Başta emekliler olmak üzere birçok memur ve kamu çalışanları da yapılacak zam oranını merakla beklemekteydi. TÜİK tarafından açıklanan orana göre enflasyon yüzde 0,03 oranında atış gösterdi. Böylelikle mayıs ayına göre yüzde 5,01 oranında belirlendi. Bu oran ile birlikte BAĞ-KUR ve SSK emeklisi zam oranı da belli oldu. Emekliye %5,01 oranında maaş zammı yapılırken memur ve memur emeklisine de yüzde 6,01 oranında zam yapılacağı açıklandı. İşte birçok emekli ve memura ödenecek olan o zamlı maaşların tarihleri.

BAĞ-KUR, SSK ve Emekli Sandığı Maaşları Ne Zaman Ödenecek?

Birçok emeklinin merakla beklediği zamlı maaşların temmuz ayı içerisinde ödeneceği biliniyor. Özellikle Kurban Bayramı öncesinde maaşlarını almak isteyen emekliler için devletin ödemeleri gerçekleştireceği tarihler ise şu şekilde:

  • Temmuz 2019 zam oranı ile birlikte SSK emeklilerine zamlı maaşları 17 ile 26 Temmuz tarihleri arasında ödenecek.
  • BAĞ-KUR emeklileri de zamlı maaşlarını yine 17 ile 26 Temmuz arasında alacak.
  • Bu ay maaşlarını alan memur emeklileri ise maaşlarını gecikme farkı ile birlikte ağustos ayı içerisinde alacak.

Özellikle SSK ve BAĞ-KUR kapsamında olan emeklilerin temmuz zamlı maaşları bu ay hesaplarına yatırılacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 16:44
YORUM EKLE