Emekli Maaşına Ocak Ayında Ne Kadar Zam Yapılacak!

Emekliye ocak ayı zammı için şimdiden 457 Tl kesin oldu. Emeklilerin gözü kulağı 2019 Ocak ayı zammında buna göre ne kadar zam yapılacak? Zam oranları nedir? Enflasyon oranı zammı haberimizde

Emekli Maaşına Ocak Ayında Ne Kadar Zam Yapılacak!

Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak?

Emeklilerin gözü kulağı 2019 Ocak ayı zammında buna göre ne kadar zam yapılacak? Emekli Sandığı, SSK ve diğer emeklileri yakından ilgilendiren 2019 Ocak ayında zam oranları belli olmaya başladı. Buna göre enflasyon verilerin paylaşıldığı ve yapılacak zamların buna göre de artış olacağı için 2019 ocak ayında şimdiden yüzde 9,34 oranında artış yapılacak.

EMEKLİYE ENFLASYON ZAMMI

Yüzde 9,34 oranında zam ile en düşük emekli maaşında en az 95 Tl ile 457 Tl arasında zam yansıması bekleniyor. Kasım Aralık ayı maaşlarına eklenecek olan enflasyon zam artışları ile artış oranı değişebilir. Akşam Gazetesinde yer alan oranlara göre Emekli Sandığı ve SSK emeklilerin Ocak ayında yapılacak zam için şimdiden 457 olarak belli oldu. Bilindiği gibi TÜİK  3 Ocak tarihinde geçmiş aylara ait enflasyon verilerini açıklayacak. Ekim, Kasım ve Aralık ayı enflasyon rakamlarının 3 Ocak tarihinde açıklanmasının ardından ne kadar zam yapılacağı belli olacak. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 21:53
YORUM EKLE