Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar Oldu? 2021 Yılı Kamu ve Özel Sektör

2021 yılında kamu ile özel sektörde diş hekimliği maaşları ne kadar oldu, diş hekimleri ne kadar kazanıyor?

Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar Oldu? 2021 Yılı Kamu ve Özel Sektör

Sağlık Bakanlığı her sene ilk defa ve yeniden atanmak üzere atama kurası ile diş hekimi atamalarını gerçekleştirmekte olup isteyen adaylar mezun olduktan sonra sınavsız direkt atanmakta, isteyen adaylarda özel sektörde görev yapmaktadır. Peki ülkemizde Sağlık Bakanlığı bünyesinde devlet ya da özel hastanelerde çalışan diş hekimleri ne kadar maaş alıyor, diş hekimi maaşları 2021 yılında ne kadar oldu? İşin Olsa ekibi olarak diş hekimi maaşlarını sizler için derledik.

Diş Hekimi Maaşları Kamu

Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastanelerin de diş hekimleri göreve başlamaları ile birlikte ortalama 6 bin 250 TL maaş almaktadır. Bu tutar çalışılan bölge, görev süresi, mezuniyet ve aile durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Diş Hekimi Özel Sektör Maaşları

Diş hekimi atamaları direkt kamuya yapılmaktadır. Sadece isteğe bağlı olarak özelde çalışmak isteyen diş hekimleri olduğu için bu kişilerin maaşları daha yüksek verilmektedir. Ortalama özelde diş hekimleri 6 bin 500 TL'den başlayan ve yükselen maaşlar almakta olup dolgu, diş hekimi, cerrahi operasyon ile diş hekimi gibi konular aracılığı ile diş hekimlerinin aldığı maaşlar yükselmektedir.

Sağlık personellerinin net maaşlarının yanı sıra hastanelere göre değişen döner sermaye ödenekleri de alınmakta olup ilave olan bu tutarlar yukarıdaki maaş rakamlarına eklenmemiştir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 02:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER