Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşları Ne Kadar? Bekçi Görevleri Nedir?

Kamuya bekçi alımları yapılmaya devam ediyor. Peki çarşı ve mahalle bekçisi maaşları ne kadar? Bekçilerin görevleri nelerdir?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşları Ne Kadar? Bekçi Görevleri Nedir?
Kamuya çok sayıda bekçi alımları yapılmaya devam ediyor. Şu anda kamuda hazır 5 binden fazla çarşı ve mahalle bekçisinin olduğu beliritlmektedir. Son zamanların en çok rağbet gören pozisyonları arasında yer almakta olan bekçi alımına ilişkin yeni ilanlar il valilikleri aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.
Aralıklarla basının gündemine oturan bekçilerin esas olarak yaptıkları görev nedir? Göreve yeni başlayan bir bekçinin ortalama olarak almış olduğu maaş ne kadardır?

BEKÇİ MAAŞI

Öncelikle kamuya alınan bekçinin maaşı görev yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genelleme yapılacak olursa göreve yeni başlayan bir bekçinin ortalama maaşının 2 bin 750 lira civarında olduğu görülmektedir. Bu maaş görev yeri ve hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Peki en çok merak edilen diğer bir konu ise bekçinin görevi nedir?

BEKÇİNİN GÖREVİ NEDİR

İl valilikleri ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanlarda bekçi alımları sürekli olarak yapılmaya devam ediyor. Peki bekçilerin görevi nedir? Bekçilerin esas görevi çalıştıkları çarşı ve mahallede ki halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzurlarını kaçıracak kişileri tespit etmek, gerekli vakalarda delil toplamak ve düzeni bozacak olayların önüne geçmeye çalışmaktır. Bekçi görevinde iyi olan adayların ilerleyen yıllarda polisliğe geçebilme hakkının olduğu bilinmektedir.

BEKÇİ ALIM VE HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 01:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan
Vatan - 5 yıl Önce

Bu bekci alimi ne mezumu olcak peki orta okulmu lisemi yok universite mi

memet
memet @Vatan - 5 yıl Önce

lise mezunu kardeş

adem
adem - 5 yıl Önce

lise mezunu sadece

akil
akil - 5 yıl Önce

Askerlik şartı varmı.mesele sadece bunu bilmek değil .Ayrıntılar nerde ayrintilar

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Saatleri çok fazla eşi sabah çalışan bir insan ailesiyle zaman geciremez

Hakki
Hakki - 4 yıl Önce

Eğitim süresi yada kurs zamanı süresince ne kadar ücret verilecek

cagdas
cagdas - 4 yıl Önce

polisliğe geçiş olabilr mi

Mefa
Mefa - 4 yıl Önce

Bugun basvuruyu tamamladim isallh sinavida gecerim universite mezunuyum babam cok karsi cikti ama is sikintisi nedeni ile basvurdum

Kamıl
Kamıl - 3 yıl Önce

Belkı başvuru nasıl yapacagz bılgı ala blr mym rıca etsem basvuramıyorum