Belediyeden Taşeron İşçilerine Yüzde 34 Zam Müjdesi!

Kadroya geçen taşeronla Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan anlaşmaya göre belediye çalışanlarına yüzde 34 zam yapacağını belirtti. Haberin ayrıntıları sitemizdedir.

Belediyeden Taşeron İşçilerine Yüzde 34 Zam Müjdesi!

Taşerondan kadroya geçen işçilere yapılan İş Sözleşmesi zammı çerçevesinde bir belediye daha bünyesinde çalışan işçilere yüzde 34 zam yaptı. Muğla Büyükşehir Belediyesi 2020, 21 ve 22 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi çerçevesinde bünyesinde çalışan 336 işçiye yüzde 34 zam yaptığını açıkladı. Toplu İş Sözleşmesi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş arasında imzalandı.

Üç Yıllık Yüzde 34 Zam

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile sendika arasında süregelen görüşmelerde anlaşma sağlandı. Buna göre imzalanan anlaşmada üç yıllık zam oranı olarak yüzde 34’lük oranda kara kılındı. Zamlar ise şu şekilde olacak; 2020 yılı içeresinde yüzde 14, 2021 ve 2022 yıllarında ise 336 işçiyi kapsayan sözleşme gereğince yüzde 10’luk bir zam yapılacağı açıklandı. Zam ile birlikte2020 yılı içinde işçilerin en düşük maaşı 3 bin 740 TL, 2021 yılında 4 bin 162 TL, 2022 yılında ise 4 bin 617 TL olacağı ifade edildi.

Enflasyon Farkı Var

Kadroya geçen işçilere ayrıca 2021 ve 2022 yıllarında enflasyonun yüzde 10’u geçmesi durumunda fark ödemesi de yapılacak.

Genel İş Sendikası Şube Başkanı Uzay Kocabaş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e teşekkür ederken, Başkan Gürün de hizmet üretmek için göreve geldiklerini söylerken, işçilerin de bu hizmet üretiminde kendilerinin yol arkadaşı olduğunu söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Can
Can - 6 ay Önce

Bize verilmesi gereken % 4 zammı bile alamadık.belediyelerde adaletsizlik diz boyu,zam yok,tediye yok,fazla mesai yok.ne zaman düzelecek bu işler bilemiyorum.devlet bu adaletsizliği neden yapıyor?

ibrahim yurdakul
ibrahim yurdakul - 6 ay Önce

helal olsun böyle başkana işçilerin hakkını vermiş böyle başkan heryere lazimm