Banka Memuru Maaşları Ne Kadara Yükseldi?

Özel ya da kamu bankalarında farklı pozisyonlarda çalışmakta olan banka memurlarının maaşları ne kadara yükseldi? Banka memuru maaşı nedir?

Banka Memuru Maaşları Ne Kadara Yükseldi?

Ülkemizde kamu ve yerli ya da yabancı sermaye ile kurulmuş çok sayıda banka bulunmaktadır. Bankalar şubelerdeki faaliyetlerine devam etmekte ve hızlandırmak adına ihtiyaçları doğrultusunda yazılı sınav ya da sözlü sınav yöntemi ile memur alımları yapmaya devam etmekte olup kamu bankalarına girebilmek için adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye de girmesi gerekmektedir. Fakat özel bankalar genel olarak birkaç kişilik ilan çıkartmakta ya da toplu çıkardığı ilanlara Türkiye geneli sınav yapmaktadır. Peki banka memuru maaşları ne kadar yükseldi, özel sektörde y ada kamu bankalarında çalışmakta olan banka memurlarının maaşları ne kadar oldu?

BANKA MEMURU MAAŞI NE KADAR?

Banka memurları özel sektörde en düşük 2 bin 500 TL'den başlayarak 4 bin TL'ye yükselen düzeyde maaş aldığı ve kamu bankalarında ise 3 bin 600 TL'den başlayarak 5 bin TL'ye kadar maaş aldığı görülmektedir. Bu maaşlar genel olarak gişe görevlilerine yani masa başı çalışan personellere verilmektedir.

Bankanın konumu, bölgenin durumu, bankanın aylık hedefleri ve çalışma durumuna göre maaşlar değişmekte olup yine personelin derecesi yani kıdemine göre de tutarda değişiklikler olmaktadır. Özel sektörde görev yapan bankalarda genel olarak personellerine 3 bin TL civarında maaş vermektedir. Ancak şubesi az olan bazı bankaların 2 bin 500 TL'den başlayan fiyatlar ile işe yeni girenleri istihdam ettiği yapılan yorumlar arasında yer almaktadır.

YORUM EKLE