Avukat Maaşları

Avukat Maaşları Avukatlar için sabit bir maaş aralığı vermek çok zordur

Avukat Maaşları

Avukatlar için sabit bir maaş aralığı vermek çok zordur. Zira avukatlık mesleği, oldukça farklı ve ucu maaş hususunda çok açık bir meslektir. Sadece devlet bünyesinde belli noktalarda avukatlık yapılması halinde belli bir oranda sabit maaş alınmaktadır. Fakat buda her avukat için tek bir seçenek değildir. Bir çok avukat, bağımsız olarak çalışmakta ya da özel firmalarda yer almaktadır. 2014 yılı içerisinde sabit olarak devlet bünyesinde yer alan avukatların 2.653,81 TL ile 2.782,18 TL arasında bir ücret aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat bu durum, sabit çalışan avukatların aldıkları maaş için geçerlidir. Bunun dışında bir çok avukat, vekaletlere ve yer aldıkları davalara, isimlere göre 2.000 TL'de alabilmekte 60.000 TL'de alabilmekte. Örneğin çok önemli büyük bir firmanın avukatı olarak önemli işlere imza atar, milyonları dahi kazanabilirsiniz.

Ya da sıradan bir firmanın, sabit bir avukatı olarak normal işleri yapar 3.000 TL dahi zor kazanabilirsiniz. Bunun dışında avukatlık büroları da maaş konusunda değişkendir. Bazı avukatlık büroları size 1.700 TL dahi ücret sunabilirken, bazıları 10.000 TL'ye varan ücretler sunabilmektedir. Burada ise, hangi üniversiteden mezun olduğunu, deneyiminiz, kendinizi geliştirmeniz, dil bilip bilmediğiniz, bilgisayar bilginiz gibi bir çok kıstas ön plâna çıkmaktadır. Kendisini geliştirmiş, kaliteli bir avukat iseniz; çok daha önemli firmalarda, çok daha iyi maaşlara çalışabilirsiniz. Sadece mezun olarak diploma dışında bir özelliğiniz yok ise, sabit maaş ile devlette ya da ufak firmalarda bulunabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 14:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE