Aşçı Maaşları 2016

Günümüzde insanların damak zevki arayışlarının sonucu olarak görebileceğimiz ve sayısında artış olan mesleklerden birisi de aşçılıktır.

Aşçı Maaşları 2016

Aşçı Maaşları 2016

Günümüzde insanların damak zevki arayışlarının sonucu olarak görebileceğimiz ve sayısında artış olan mesleklerden birisi de aşçılıktır. Sosyal hayatımızda daha çok karşılaştığımız restaurantlar, birbirinden özel aşçıları bünyelerine kazandırmak için adeta yarış içerisindedirler. Birbirinden ayrı alanlarda uzmanlaşmış kişilerin gerek el becerileriyle gerekse kullanılan malzemelerin nitelikleriyle birbirinden lezzetli ürünler ortaya konulmaktadır. Aşçıların çalışma alanları sadece restaurantlarla da sınırlı değildir. Birçok özel sektör firması, hastaneler, öğrenci yurtları, oteller ya da bunun gibi bazı kamu kuruluşlarında birbirinden özel yeteneklerde aşçılara rastlamamız da mümkündür. Bu alanda becerilerini sergilemek ve daha faal bir hale gelmek isteyen kişilerin ise en çok merak ettiği noktalardan birisi aşçı maaşlarıdır.

AŞÇILAR HANGİ ÇALIŞMA ŞARTLARINA SAHİPLER ve MAAŞLARI NE KADAR ?

Çalışma şartlarını net bir şekilde ifade etmek mümkün değildir. Çünkü çalışılan ortama, kuruma ya da otele göre değişiklik olmaktadır. Eğer çok lüks bir otelin aşçılarındansanız ve şef ünvanıyla yeteneklerinizi sergiliyorsanız, yoğun ve hızlı bir çalışma ortamı sizleri bekliyor olacaksınız. Bulunduğunuz firmanın size verdiği görevlere göre gerek yemeklerin, tatlıların ya da çorbaların yapımında görev alacaksınız gerekse de servis edilmek istenen yemeklere son dokunuşları yaparak onlara bir görsellik katacasınız. Şuan için şef garson olarak görev yapan kişilerin aldıkları maaş birçok üniversite mezununkinden daha fazladır. 5 yıldızlı bir otelde görev alan şef garsonların aldıkları aylık maaş yaklaşık olarak 8500 lira ile 9000 lira arasında değişmektedir. Tabiki bu net bir rakam değildir. Firmaların size verecekleri teklifler, sizin bilgi ve aşçılık konusundaki tecrübeleriniz alacağınız ücrete net bir sayı getirebilecektir. Tüm şartları göz önünde bulundurup bir aşçı maaşını değerlendireceksek de yaklaşık olarak 3000 lira ile 9000 lira arasında bir değer ile çalışacaklardır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anıl12
Anıl12 - 2 yıl Önce

Senelerdir bu sektörde yim bir sef garsonun 8000 lira aylik maas aldiginida gormedim asçi basi 7-9 arasinda maas aliyor souse sefler 4-6 kisim sefleri asistanlar 3000-3500 ustalar 2300-2700 arasi usta yardimclari 1700-2000 komiler 1300-1500