Aile Hekimi Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Oldu?

Sağlık Ocaklarında görevli aile hekimleri ne kadar maaş alıyor? Sağlık ocağı doktorları ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu bilgiyi paylaşıyoruz.

Aile Hekimi Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Oldu?

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı bünyesine bağlı olmak üzere çok sayıda Sağlık Ocağı bulunmaktadır. Neredeyse her mahallede bulunmakta olan bu aile hekimliklerinde mahallenin nüfusuna göre aile hekimi doktoru istihdam etmektedir.

Mahalle büyük ve hastanın yoğun olduğu yerlerde çok sayıda aile hekimi istihdam ederken nüfusun az olduğu yerlerde çok daha az doktor görev yapmakta olup hane sayısı düşük olan yerlerde ise aile hekimlikleri sağlık ocakları bulunmamaktadır. Peki aile hekimi maaşları 2018 ne kadar? Aile hekimi doktorları ne kadar kazanıyor?

AİLE HEKİMİ DOKTOR MAAŞLARI

Mahallelerde bulunmakta olan Sağlık Ocakları aile hekimliklerinde görev yapan aile hekimleri 2018 yılında ortalama 4 bin 500 lira civarı maaş alacak. Tabi bu tutar görev yapılan yer, doktorun ailesi, kıdemine göre değişmekte olup döner sermaye maaşından hariçtir.

Yani net olarak işe yeni başlayan bir aile hekimi 4 bin 500 lira civarında maaş almakta olup bu maaşına ekstra olarak döner sermaye ücreti de eklenmektedir. Döner sermaye kazancı mahalleden mahalleye göre değişiklik gösterdiği için net bir ifade ve rakam vermekte doğru olmayacaktır. Bazı yerlerde 100 - 200 lira döner sermaye ücreti verilirken bazı mahallelerde binlerce liralık döner sermaye ücreti verilebilmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurhan
Nurhan - 3 yıl Önce

Pardon da uğraşıp yazmışsnız da aile hekimliği sisteminde döner sermaye olayı yok

bülent
bülent - 3 yıl Önce

kaçak saray ın bir yıllık parasıyla yoksulların sağlık hizmeti ücretsiz olacak.

Songül
Songül - 3 yıl Önce

Bence Aile Hekimliği kalkmalıdır yerine hastane (küçük) polemikler kurulmalıdır 7den 24'e kadar açık ve aile hekimlerinin hepsi uzman doktor olmalı ve en az 5500 tl maaş almalıdır.

tamer
tamer - 3 yıl Önce

döner sermaye aile hekimliğinde yok. bu bilgi yanlış.yani ek bir odeme yok.

Remzi abas
Remzi abas - 3 yıl Önce

Türkiye'de doktorların aldığı para içler acosi Almanya'da standart calisanlar aliyor 1500€ vede devletten ek yardımlar hariç evli vede çocukları varsa

mesut
mesut - 3 yıl Önce

aile hekimlerin döner sermaye almalarına gerek yok ki zaten fazlasını bile alıyorlar

bülent
bülent - 3 yıl Önce

aile hekimi maaşı 2018 haziran seçiminden sonra kuşa dönecek. 8000 lira dan 4000 liraya düşecek. bir kere daha böyle 1980 ihtilalinden sonra olmuştu.

sanane be
sanane be @bülent - 2 yıl Önce

bence aile hekimleri kesinlikle ego . nokta bitmiştir cevap yazmayın bana ya bide çok egolular

Bulentiii
Bulentiii - 3 yıl Önce

Bulent kacak saray diosunda kancik senin paranlami yaptilar vergisini bile vermio kacak saray dio