Ağustos Ayı Memur Bordroları Yayınlandı, İşte Vergi Dilimleri

Austos ayı memurlar maaş bordroları yayımlandı.Memurların maaş miktarlarına göre vergi dilimleri ve vergi tablosu hakkında haberimizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ağustos Ayı Memur Bordroları Yayınlandı, İşte Vergi Dilimleri

Ülkemizde 3 milyondan fazla memur bulunmakla birlikte birçok memurun gözü kulağı ağustos ayını kapsayan bordrolara çevrilmişti. Memurların merakla beklediği vergi dilimleri, kesintiler ve ödenekler bordrolarda açık bir şekilde yazıldığında hesap yapmak isteyen, bilgi sahibi olmak isteyen birçok memur bordroların açıklanmasını dört gözle bekliyordu. Bu kapsamda bayramdan önce maaşların ödenmesi kararının ardından memurların ağustos ayına ilişkin bordroları da e-devlet üzerinden açıklandı. İşte memurların merakla beklediği vergi dilimleri ve bordro detayları.

Ağustos Ayı E-Bordro Yayınlandı

Ağustos ayında kesintiler, vergi oranları ve daha birçok detayın görüldüğü bordrolarda memurların ağustos ayına ilişkin bordroları e-devlet üzerinden yayınlandı. İlgili dokümana ulaşmak isteyen memurlar www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet kimlik numaraları ve şifreleri ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmetine ulaşarak erişim sağlayabilmektedir. 9 Ağustos 2019’da hesaplara yatırılacak olan memur maaşlarına ilişkin detaylı bilgileri ağustos ayındaki bordrodan görmek mümkün. Bu e-bordro hizmetinden 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli personel yararlanmakta olup 4C ve diğer çalışan memurlar yararlanamamaktadır.

Gelir Vergisi Oranları

Bordroda yer alan bilgilerden biri de stopaj usulü ile memurlardan kesilen gelir vergisi miktarları olup bu noktada gelir vergisi dilimleri şu şekilde belirlenmişti.

  • 18.000 TL'ye kadar % 15
  • 40.000 TL'nin 18.000 TL'si için 2.700 TL, fazlası için % 20
  • 98.000 TL'nin 40.000 TL'si için 7.100 TL, fazlası % 27
  • 98.000 TL'den fazlasının 98.000 TL'si için 22.760 TL, fazlası % 35

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 13:11
YORUM EKLE