Adalet Bakanlığı Kamuda 2021 Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı 2021 yılı için Temizlik Görevlisi alımı yapıyor. Merak edilen konulardan biriside Adalet bakanlığında hizmet yapacak temizlik görevlisi maaşları oldu.

Adalet Bakanlığı Kamuda 2021 Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Adalet bakanlığı 2021 yılı için 1500 kişilik bo kadro ile Taşra ve Merkez Teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere Temizlik Görevlisi alımı yapacağını ifade etmişti. Temizlik Görevlisi alımlar İlköğretim mezunu adaylar içerisinde yapılıyor. Başvuru yapmış olan adayların merak ettiği konulardan biriside Temizlik Görevlisi Maaşı oldu. Bakanlık bu yönde net maaş bilgisini paylaştı. Ayrıca 2022 yılı için yapılacak alımlarda maaş bilgisi geçerli olacak. 

ÇOK SAYODA BAŞVURU YAPILDI!

Adalet Bakanlığı Temizlik Görevlisi için on binlerce başvuru yapıldı. Sözlü sınavlar için tarihler açıklanmış olup adaylar sözlü sınav sonrasında başarı sırasına göre ataması yapılacak. Peki 2021 yılı temizlik Görevlisi atamalarında adayların maaş bilgisi nedir?

2021 ADALET BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Atanma hakkı kazanan işçilere işe başlatıldığı yıl için günlük ücret; İstihdam edilecek işçilere 2021 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonunca belirlenen bir günlük normal çalışma karşılığı belirlenen asgari ücretin %10’u oranında artırılmış olarak günlük brüt 131,17 TL ödenecektir

Bu kapsamda adayların günlük kazançları 131,17 TL olarak belirtilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 11:49
YORUM EKLE