2024 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

2024 yılı kamuda temizlik görevlisi maaşları ne kadar? Hastane temizlik görevlisi maaşları ve bakanlık temizlik görevlisi maaşları ve görevleri.

2024 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

Kamuda yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan birçok personel bulunmakla birlikte bu personellerden biri de temizlik görevlileridir. Farklı kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan temizlik görevlileri de kamu personellerine ödenecek olan zamdan yararlanacak olup bu noktada birçok adatın da merak ettiği konuların başında kamuda temizlik görevlisi olarak görev yapan personele ödenecek olan maaşlardır. Buna göre 2023 yılı itibari ile hizmetli sınıfında görev alan personel maaşlarına ilişkin detaylar şu şekildedir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Tanımı

Yardımcı hizmetler sınıfı içerisinde yer alan ve hizmetli olarak görev yapan kadro derecesi 14/2 şeklinde göreve yeni başlayan ilk-ortaokul mezunu memurlar yer almaktadır. Buna göre eğer memur bekar ise ya da eşi çalışıyorsa, çocuğu yok ise bu durumda aile yardımından yararlanmamakta ve en düşük memur grubunda yer almaktadır. Ayrıca memuriyete yeni başlayan ilk ve ortaokul mezunu bir kamu personelinin maaşı en düşük memur maaşı olarak kabul edilmekte olup bu personelin yer aldığı sınıf ise yardımcı hizmetler, hizmetli sınıfıdır.

2023 Hizmetli, Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadardır?

Geçtiğimiz aylarda memur maaşlarına yapılmış olan zam ile birlikte hizmetli olarak görev yapan personel maaşlarında da artış görülmüştür. Buna göre,

Bakanlıklarda hizmet vermekte olan en az lise mezunu temizlik görevlisi maaşları 21,744.53 TL olarak bildirilmiştir. Ancak bu durum farklı keriterlere göre ve kurumlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Sözleşmeli Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Üniversitelerde görev alacak olan Temizlik Görevlisi maaşları 2023 yılı Temmuz ayı itibarii le yapılan Zamla birlikte Ortaöğretim Mezunu 0-5 yıl deneyim sahibi olan adaylar 10.741,00 TL maaş almaktadırlar.

2024 Yılı Temizlik Görevlisi Alımı Maaşları Ne Kadar Olacak?

Kamuda hizmetli olarak görev yapacak adaylar 2024 yılı Maaşları merak ediyor. 2024 yılı Ocak ayı itibari ile yapılacak zamlarla birlikte Bakanlıklarda görev yapacak olan Temizlik Görevlisi maaşları 25 bin TL civarında bekleniyor.

Yeni İlanlar Yayımlanıyor!

Kamuya Temizlik Görevlisi alımı için yeni ilanlar yayımlanıyor. Bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

KAMU İŞKUR İLANLARI BURADA

TÜM TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İLANLARI BURADA

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TAMAMEN ÜCRETSİZ AĞLARIMIZA KATILABİLİRSİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2023, 03:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 3 yıl Önce

Adalet bakanlığı temizlik işçisi maaşi ne kadar 2021 yılı icin

ali dayı
ali dayı - 3 yıl Önce

işkurdan başvurdum günlük brüt 131 lira 3100 lira yapıyor net buna ek ödeme oluyormu

Burhan ateş
Burhan ateş @ali dayı - 2 yıl Önce

4100 yanlış hesaplamışsın

yelda çalışcı
yelda çalışcı - 3 yıl Önce

benmalım

Meral akşener
Meral akşener - 2 yıl Önce

Kadro verecem size

.meral.bayraktar
.meral.bayraktar - 3 yıl Önce

İş arıyorum yardım edersek sevinirim teşekürler

Sanane
Sanane - 4 yıl Önce

Sanane

Meral akşener
Meral akşener - 2 yıl Önce

Kadro verecem size

Demet şenel
Demet şenel - 1 yıl Önce

İş arıyorum kamuda çalışmak istiyorum daha önce 12 yıl kadar hizmet verdim.34 yaşındayım