2022 Mühendis Maaşı Ne Kadar Oldu?

Temmuz ayı zam miktarlarının açıklanması sonrasında yeni zam oranları ile birlikte Mühendis maaşları ne kadar oldu ? Ek zam ile birlikte ne kadar maaş alacaklar ?

2022 Mühendis Maaşı Ne Kadar Oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon rakamlarının açıklamasından sonra çeşitli meslek gruplarının maaşının ne olduğu merak konusu oldu. Merak edilen meslek gruplarından biri olan Mühendis maaşı yeni zamla birlikte ne kadar oldu? Ek zam oranı yüzde kaç oldu?

Enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte zam memurlar tarafından yeterli bulunmayıp ek zam talep edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yeni dönem zammı müjdesini verdi. Peki, Mühendis maaşı 2022 yılında ne kadar oldu? Zamla Mühendis maaşları ne kadara yükseldi?

Temmuz 2022 Ek Zam Oranı Yüzde Kaç Olmuştu? 

 Ocak ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, memura ve emekliye ek zammın konuşulduğu Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Memurlara yapılan enflasyon zammına ek zam yapıldığını söyleyen Erdoğanyaptığı açıklama sonrası Ocak 2022 yılında Mühendis Maaşları 8.703 TL iken Ek Zamla 11.357 TL ye kadar çıkabilmişti.

Ancak Temmuz ayında yapılan yeni bir Zam ile birilikte Mühendis maaşları oldukça arttı.

Temmuz Sonrası Mühendis Maaşları Ne Kadar Oldu 2022?

Memur maaşları çok merak edilen konulardan birisidir. Devlet memuru atamalarında 2022 yılı Maaşları belli oldu. Temmuz ayından sonra Asgari ücrete de yapılan zamlar sonrası diğer meslek dallarına da Ek zam yapıldı. Bu kapsamda Kamuda görev yapan Mühendisler 15.554 TL Maaş almaktadırlar.

Özel Sektör'de En Düşük ve En Yüksek Mühendis Maaşları?

Özel sektörde mühendislik alanında farklı anlaşmalar ile Mühendis maaşları çııkabilmektedir. Buna göre Özel sektörde iş Yapan Mühendisler,

En Düşük 11.000 TL

En Yüksek 13.000 TL almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2022, 16:00
YORUM EKLE