2022 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

2022 yılı kamuda temizlik görevlisi maaşları açıklandı. Hastane temizlik görevlisi maaşları ve bakanlık temizlik görevlisi maaşları 2022 ne kadar?

2022 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

Kamuda yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan birçok personel bulunmakla birlikte bu personellerden biri de temizlik görevlileridir. Farklı kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan temizlik görevlileri de kamu personellerine ödenecek olan zamdan yararlanacak olup bu noktada birçok adatın da merak ettiği konuların başında kamuda temizlik görevlisi olarak görev yapan personele ödenecek olan maaşlardır. Buna göre 2022 yılı itibari ile hizmetli sınıfında görev alan personel maaşlarına ilişkin detaylar şu şekildedir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Tanımı

Yardımcı hizmetler sınıfı içerisinde yer alan ve hizmetli olarak görev yapan kadro derecesi 14/2 şeklinde göreve yeni başlayan ilk-ortaokul mezunu memurlar yer almaktadır. Buna göre eğer memur bekar ise ya da eşi çalışıyorsa, çocuğu yok ise bu durumda aile yardımından yararlanmamakta ve en düşük memur grubunda yer almaktadır. Ayrıca memuriyete yeni başlayan ilk ve ortaokul mezunu bir kamu personelinin maaşı en düşük memur maaşı olarak kabul edilmekte olup bu personelin yer aldığı sınıf ise yardımcı hizmetler, hizmetli sınıfıdır.

2022 Hizmetli, Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadardır?

Geçtiğimiz aylarda memur maaşlarına yapılacak olan zam ile birlikte hizmetli olarak görev yapan personel maaşlarında da artış görülmüştür. Buna göre,

Bakanlıklarda hizmet vermekte olan temizlik görevlisi maaşları 8 Bin 400 TL olarak verilmektedir.

Yeni İlanlar Yayımlanıyor!

Kamuya Temizlik Görevlisi alımı için yeni ilanlar yayımlanıyor. Bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

KAMU İŞKUR İLANLARI BURADA

GSB 1017 Temizlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen ilan ile Türkiye Geneli temizlik görevlisi alımı yapılacak. Sürekli İşçi, Engelli İşçi ve Eski Hükümlü işçi alımı yapılacak olup adayların başvuru yapabilmeleri için en az lise mezunu ve 18 yaşını tamamlamış olmaları gereklidir. İlanın detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: GSB Türkiye Geneli 1017 Sürekli, Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2022 Kontenjan

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali dayı
ali dayı - 1 yıl Önce

işkurdan başvurdum günlük brüt 131 lira 3100 lira yapıyor net buna ek ödeme oluyormu

Burhan ateş
Burhan ateş @ali dayı - 5 ay Önce

4100 yanlış hesaplamışsın

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Adalet bakanlığı temizlik işçisi maaşi ne kadar 2021 yılı icin

yelda çalışcı
yelda çalışcı - 2 yıl Önce

benmalım

Meral akşener
Meral akşener - 1 yıl Önce

Kadro verecem size

Sanane
Sanane - 3 yıl Önce

Sanane

.meral.bayraktar
.meral.bayraktar - 1 yıl Önce

İş arıyorum yardım edersek sevinirim teşekürler

Meral akşener
Meral akşener - 1 yıl Önce

Kadro verecem size

deneme
deneme - 2 yıl Önce

deneme