2022 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

2022 yılı kamuda temizlik görevlisi maaşları açıklandı. Hastane temizlik görevlisi maaşları ve bakanlık temizlik görevlisi maaşları 2022 ne kadar?

2022 Kamuda Çalışan Temizlik Görevlisi Maaşları

Kamuda yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan birçok personel bulunmakla birlikte bu personellerden biri de temizlik görevlileridir. Farklı kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan temizlik görevlileri de kamu personellerine ödenecek olan zamdan yararlanacak olup bu noktada birçok adatın da merak ettiği konuların başında kamuda temizlik görevlisi olarak görev yapan personele ödenecek olan maaşlardır. Buna göre 2022 yılı itibari ile hizmetli sınıfında görev alan personel maaşlarına ilişkin detaylar şu şekildedir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Tanımı

Yardımcı hizmetler sınıfı içerisinde yer alan ve hizmetli olarak görev yapan kadro derecesi 14/2 şeklinde göreve yeni başlayan ilk-ortaokul mezunu memurlar yer almaktadır. Buna göre eğer memur bekar ise ya da eşi çalışıyorsa, çocuğu yok ise bu durumda aile yardımından yararlanmamakta ve en düşük memur grubunda yer almaktadır. Ayrıca memuriyete yeni başlayan ilk ve ortaokul mezunu bir kamu personelinin maaşı en düşük memur maaşı olarak kabul edilmekte olup bu personelin yer aldığı sınıf ise yardımcı hizmetler, hizmetli sınıfıdır.

2022 Hizmetli, Temizlik Görevlisi Maaşları Ne Kadardır?

Geçtiğimiz aylarda memur maaşlarına yapılacak olan zam ile birlikte hizmetli olarak görev yapan personel maaşlarında da artış görülmüştür. Buna göre,

Bakanlıklarda hizmet vermekte olan temizlik görevlisi maaşları 8 Bin 400 TL olarak verilmektedir.

Yeni İlanlar Yayımlanıyor!

Kamuya Temizlik Görevlisi alımı için yeni ilanlar yayımlanıyor. Bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

KAMU İŞKUR İLANLARI BURADA

Tarım ve Orman Bakanlığı 201 Temizlik Görevlisi Alıyor

Tarım ve orman bakanlığı bünyesine KPSS 2022/13 kapsamında yayımladığı tercih kılavuzu ile farklı Şehirlerde ve bölge müdürlüklerinde olmak üzere 201 Temizlik görevlisi alımı yapılacak. Bu kapsamda Lise mezunu seviyesinde KPSS girmiş olmak gerekmektedir. İlan detaylarına ve başvuru bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/tarim-ve-orman-bakanligi-kpss-202213-ile-201-temizlik-gorevlisi-h43445.html

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2022, 02:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 yıl Önce

Adalet bakanlığı temizlik işçisi maaşi ne kadar 2021 yılı icin

ali dayı
ali dayı - 2 yıl Önce

işkurdan başvurdum günlük brüt 131 lira 3100 lira yapıyor net buna ek ödeme oluyormu

Burhan ateş
Burhan ateş @ali dayı - 11 ay Önce

4100 yanlış hesaplamışsın

yelda çalışcı
yelda çalışcı - 2 yıl Önce

benmalım

Meral akşener
Meral akşener - 2 yıl Önce

Kadro verecem size

.meral.bayraktar
.meral.bayraktar - 2 yıl Önce

İş arıyorum yardım edersek sevinirim teşekürler

Sanane
Sanane - 3 yıl Önce

Sanane

Meral akşener
Meral akşener - 2 yıl Önce

Kadro verecem size

deneme
deneme - 2 yıl Önce

deneme