2020’de Zabıta Maaşları Ne Kadar Olacak?

2020 yılına yaklaşırken zamlı Zabıta maaşları merak konusu oldu. 2020 yılı Ocak ayı zamlı zabıta maaşları hakkında detaylar haberimizdedir.

2020’de Zabıta Maaşları Ne Kadar Olacak?

Geçtiğimiz aylarda belirlenen 2020 yıllarına ait memurlara yapılacak olan zam oranlarından zabıta memurları da yararlanacak olup buna göre yeni dönemde yani ocak ayında zabıta memurları da maaşlarını yüzde 4 zamlı bir şekilde alacak. Özellikle zabıta adaylarının merak ettiği konuların başında da bu meslek grubuna ödenecek olan maaş tutarları yer almaktadır. Haberimizin devamında ilgili meslek grubuna yapılacak olan maaş tutarı ve zam oranları yer almaktadır.

Zam Oranları Ne Kadar?

Geçtiğimiz aylarda 2020 ve 2021 yıllarına ilişkin hakem kurulunu belirlediği memur ve memur emeklisi maaş zammına göre 2020’nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4; 2021’in ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılmasına karar verilmişti. Buna göre zabıta personeli de maaşlarını yüzde 44 zamlı alacak.

2020 Ocak Zabıta Maaşları

Zabıta memurları da diğer kamu memuruhaklarından yararlanabilmekte olup bu noktada adaylara aile yardımı, maktu fazla çalışma ücreti, sosyal denge tazminatı ve ikramiye gibi çeşitli destekler de sağlanmaktadır. 2019’da en az 2.500 TL maaş alan zabıta memurları Ocak 2020’de 2 bin 600 TL ile 3 bin TL alan memurlar için de 3 bin 120 TL civarında olacak. Aynı zamanda zabıta memurları çeşitli durumlarda 550 TL ek ödenek de alabilmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE