2020’de PÖH Maaşları Ne Kadar Oldu? Zamlı Maaşlar Ne Kadar?

2020 yılında toplu sözleşme zammı ve enflasyon zammı sonrasında PÖH maaşları ne kadar olacak ? Zamlı maaşlar dereceye göre ne kadardır ? İşte haberin detayları.

2020’de PÖH Maaşları Ne Kadar Oldu? Zamlı Maaşlar Ne Kadar?

Polis Özel Harekat mensubu olarak görev yapan personel başta olmak üzere PÖH olmak isteyen binlerce vatandaşın merak ettiği konulardan biri de 2020 Ocak zammından sonra personele ödenen yeni maaş tutarları olup bu noktada memur maaşlarına yapılan yüzde 5,49’luk zamdan sonra mevcut maaşları ne kadar arttığı ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

2020 PÖH Zamlı Maaşları

2019’da Lise ve ortaokul mezunu polis, baş polis ve kıdemli polis maaşları en az 4 bin 729 ₺’den 5 bin 143 ₺’ye kadar derece ve kademeye göre farklılık gösteriyordu.Yine ön lisans ve lisans mezunu polislerin maaşları ise kademe ve derece farkına göre 4 bin 735 ₺’den 5 bin 279 ₺’ye değişmekteydi.

2020 yılında ise yapılan yüzde 5,49’luk zamdan sonra aile geçim indirimi ve ek ödemeler dahil olmak üzere PÖH’lere ödenen maaşlar 5 bin 500 TL ile 6 bin 500 TL arasında yer almış ve artış göstermiştir.

PÖH Nasıl Olunur?

PÖH olmak isteyenler için iki seçenek sunulmakta olup bunlardan biri PMYO öğrencisi olarak öğrencilik esnasında başvuru yapmak ve bir diğeri de polislik kadrosunda görevini ifa etmekte olan bir polisin de müracaat ederek başvuru yapmasıdır. Fakat zaman zaman POMEM ya da PMYO tarafından dışarıdan da PÖH adayı alımı duyurulabilmektedir.

Adayların ilgili kadro için sağlaması gereken şartlardan bazıları da 28 yaşını aşmamış olmak, adayların terhis tarihiyle başvuru tarihi arasında en az 3 yıllık süre bulunması, en az lise mezunu olması gibi şartlar yer almaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
necla
necla - 9 ay Önce

poh olmayı cok ıstıyorum ya

Metin karali
Metin karali - 3 ay Önce

ozel harekat polis kardeslerimizin magislari cok az en az alan 7 bin tl alması lazim .. devletin hic ise yaramayan adamlarina 10 15 20 milyar magis veriliyor.

abdulsamet demir
abdulsamet demir - 9 ay Önce

çok

Samet durmuş
Samet durmuş - 6 ay Önce

ALLAH C.C güç kuvvet versin

Metin karali
Metin karali - 3 ay Önce

ozel harekat polis kardeslerimizin magislari cok az en az alan 7 bin tl alması lazim .. devletin hic ise yaramayan adamlarina 10 15 20 milyar magis veriliyor.

Tahir
Tahir - 4 ay Önce

Notlarım çok yüksek farkındayım ama ben 6 yaşında sungurlar diye dizi izlemiştim ondan beridir özel tim olmak istiyorum

Adaiz
Adaiz - 5 ay Önce

Akşemseddin hz lerinin çok begendigim bir lafı var fatih sultan mehmet han akşemseddin hz lerinin yanına gidiyo surları naısl yikicaz çok kalinlar gibisinden bir şeyler soyluyo ve akşemseddin hz leri diyorki "SEN ŞARTLARA BOYUN EGMEZSEN ŞARTLAR SANA BOYUN EGER " inşAllah bende en büyük hayalim olan TEM kolundan bir PÖH olurum Allah herkese gönlüne göre versin

Murda
Murda - 5 ay Önce

Naberrrr