2020 Temmuz Zamlı Polis Maaşları Ne Kadar Oldu ?

Enflasyon farkı ve Temmuz zam oranı belli oldu. Son verilere göre güncel zamlı Emniyet personel maaşları ne kadar oldu ? En günce maaşlar haberimizdedir:

2020 Temmuz Zamlı Polis Maaşları Ne Kadar Oldu ?

Milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği maaşlara yapılacak olan bu yılın ikinci zam oranı dün TÜİK tarafından yapılan açıklama ile kesinleşti. Buna göre memur ve emekliler temmuz maaşlarını zamlı olarak alacak alıp polis ve emniyet güçleri bünyesinde çalışan personelin maaşlarında da artış görülecek. Peki 2020 Temmuz zammı ile en düşük maaşlar ne kadar olacak, emniyet personeli maaşları ne kadar yükselecek, işte detaylar.

6 Aylık Enflasyon Oranı Açıklandı

TÜİK tarafından haziran ayı enflasyon oranı dün itibari ile açıklandı. Buna göre 6 aylık toplam enflasyon oranı yüzde 5,75 olarak kesinleşmiş oldu. Memurlar 2020 yılı için ilk zamlı maaşlarını ocak ayında almış olup bu yılın ikinci zammı ise temmuz ayı itibari ile yapılmış oldu. Toplu iş sözleşmesine göre yüzde 4 zam artı enflasyon farkı olarak gerçekleşecek olan zam ile memurlar ve memur emeklilerine yüzde 1,75 enflasyon farkı ödenecek. Bu zam ile birlikte en düşük memur maaşı 3 bin 719 TL’ye yükselirken eşi çalışmayan ve iki çocuğu olan memurun maaşı ise 4 bin TL’den 4 bin 230 TL’ye yükseldi.

Emniyet Personeli Zamlı Maaşı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memurların da bu zam ile birlikte maaşlarında artış görüldü. Uygulanacak olan yüzde 4 sözleşme zammına ek olarak yüzde 1,75 enflasyon farkı ile emniyet mensuplarının yeni maaşları şu şekilde artış gösterdi.

1/11 derecesindeki bir polis memurunun eski maaşı 5 bin 280 TL iken zam ile birlikte 5 bin 583 TL, 8/1 derecesindeki bir polis memurunun ise önceki maaşı 6 bin 041 TL iken yeni maaşı 6 bin 388 TL, 3/1 derecesindeki bir baş komiserin eski maaşı 6 bin 899 TL’den 7 bin 296 TL’ye çıktı. Göreve yeni başlayan bir komiser yardımcısı 8/1 derecesinde olması durumunda ise 5 bin 675 TL maaş alacak. Sın olarak ise 1/4 derecesinde 25 hizmet yılı olan bir polis ise zamlı olarak temmuz yanında 7 bin 085 TL maaş alacak.

YORUM EKLE