2020 Gişe Memuru Maaşları Ne Kadar?

2020 zamlı yeni gişe memuru maaşları ne kadar oldu ? Gişe memuru olma şartları nelerdir ? Gişe memuru çalışma koşulları nelerdir ? işte detaylar:

2020 Gişe Memuru Maaşları Ne Kadar?

Bankacılık sektörü bünyesinde en çok tercih edilen meslek grupları arasında yer alan gişe memurluğu, gişe yetkilisi ya da gişe görevlisi olarak ifade edilen meslek grubunun çalışma şartlarından bu meslekte nasıl istihdam edilir, gişe memurları ne kadar maaş almaktadır soruları en merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu noktada merak edenler için 2020 yılı itibari ile personele ödenen maaşlar ve diğer detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Gişe Memuru Nasıl Olunur?

Bankalar bünyesinde görev yapan gişe memurları, ilgili meslek alanında istihdam edilmek için birtakım şartlara sahip olmakla birlikte bu mesleği icra etmek isteyenlerin öncelikle üniversitelerin 2 yıllık ya da çoğu durumda yıllık İİBF ve eş değer bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Kamu bankaları ya da diğer bankalarda duruma göre İngilizce bilme, tecrübesi olma gibi özel şartlar aransa da genel olarak ilgili alanlardan mezun olmak ve bankanın gerçekleştirdiği sözlü ya da yazılı sınavdan geçmek mesleğe atanmak için yeterlidir.

Gişe Memuru Ne İş Yapar?

Gişe memuru olarak görev yapan personeller genel olarak bankanın müşterilerinin talep ettiği hesap açma, para yatırma ve benzeri işlemleri gerçekleştirmekte, satış sonrasında nakit tahsilatı, müşterinin her türlü finansal işlemlerini gerçekleştirme görevlerini yerine getirmektedir.

Gişe Yetkilisi Çalışma Şartları

Bankacılık sektöründe çalışanların da bilmesi gerektiği üzere personel için banka çalışma saatleri her ne kadar sabah 9 ile akşam 17 arasında olsa da çoğu zaman esnek çalışma saatlerine uyum sağlamaları gerekebilmektedir. Hafta sonu ise çalışanlar için tatildir.

Gişe Memuru Maaşları

Bankalarda görev yapan personele ödenen maaşlar unvan, dil bilme ve tecrübeye göre değişiklik gösterse de genel olarak 2020 yılı itibari ile şu şekildedir.

Gişe memurları için en az asgari ücret ile 5 bin TL arasında değişmekte, gişe asistanı olarak görev yapanlar için 1 bin 900 ile 4 bin TL arasında, müşteri temsilcisi maaşları ise 4 bin 500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Devlet bankalarında ise ödenen maaşlar da diğer bankalara göre biraz fazla olabilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aselay
Aselay - 7 ay Önce

Maaşları ayın kaçında yatar?