2020 Asdep Personeli Maaşları Ne Kadar? Asdep Görevleri Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 Asdep sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. 2020'de yeni asdep personeli alınacak mı Asdep maaşları nedir? Görevleri nedir? İşte detaylar

2020 Asdep Personeli Maaşları Ne Kadar? Asdep Görevleri Nedir?

2020 ASDEP PERSONELİ GÖREVLERİ VE MAAŞLARI NE KADAR?

ASDEP, aile ya da bireylerin sosyal hizmetlere ve sosyal yardıma ihtiyaçlarının tespiti yapan bir programdır. Hizmet modelinin planlanması ya da uygulanması durumunda kamu hizmetlerinden faydalanması sağlanan bir tür danışmanlıktır. Bu program doğrultusunda ihtiyaç sahibi kişiler veya aileler belirlenerek eğitim, istihdam veya sağlık gibi alanlarda hizmet sağlanmaktadır. Aynı zamanda aile veya bireylerin psikososyal ve ekonomik durumları incelenerek ihtiyaç duydukları alanlarda hizmet verilmektedir.

ASDEP, Türkiye genelinde yaygınlaşmış bir uygulama olup 1.500 çalışana istihdam süreci başlatmıştır. Bu doğrultuda ASDEP görevlileri;

  • Psikoloji,
  • Sosyal Hizmet,
  • Çocuk gelişim,
  • Aile ve tüketici bilimleri,
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlık
  • Sosyoloji

gibi üniversite programlarından mezun olmalıdır. Daha sonra KPPS sınavı P3 türü ile en az 60 puan alan kişiler ASDEP personeli olmak için başvuruda bulunabilir. Bu program kapsamında Türkiye genelinde sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit edilerek destek sağlanmaktadır. Ayrıca ASDEP çalışanları kamu görevlisi olarak nitelendirilmektedir.

ASDEP personelleri görevleri arasında yer alan Aile Danışma Merkezleri, Çocuk Merkezleri, Gençlik Merkezleri, Yaşlı Hizmet Merkezleri ve Toplum Merkezlerinde görev yapan ASDEP çalışanları vatandaşın her türlü ihtiyacını gidermekle görevlidir. Bu doğrultuda ASDEP personelleri 2020 için 5.750 TL aylık maaş almaktadır. Aynı zamanda yıllık zam oranlarına bakılarak asgari ücretin %10 oranında aylık maaş verilmektedir. Bunun dışında il sınırları dışında çalışacak tüm ASDEP personelleri maaşlarına ek günlük harcırah (yol gideri) verilecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE