2019 Yılı İçin Taşerona Yapılan Tüm Zamlar

2019 yılı itibari ile taşeron işçilere yapılan zamlar hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.Site de taşeron işçilere şu ana kadar yapılmış zamların derlemesi mevcuttur.

2019 Yılı İçin Taşerona Yapılan Tüm Zamlar

Ülkemizde bir milyon fazla taşeron işçisi bulunmakla birlikte belediyeler ve çeşitli kamu kurumlarında görev yapan taşeron hakları da ilgili kadroya geçme kararından sonra iyileştirilmeye başlandı. Özellikle kamu işçilerinin son zamanlarda beklediği en önemli haberlerden biri de özlük haklarında iyileştirme olup bu kapsamda ele alınan konular meclisin tatile girmesi ile Ekim ayına kadar ertelendi. 2019 yılı içerisinde ise taşeron işçilerine yönelik zam ve ödemeler yapılması planlanmış ve bu kapsamda yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ise yapılacak olan bu ödeme ve zam miktarları birçok kamu işçisi tarafından merakla beklenmekteydi. İşte 2019 yılı itibari ile işçilere ödenecek olan miktarlar ve zamlar.

İlave Tediye Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde ilgili KHK kararı ile taşerondan kadroya geçen işçilere 2019 yılı içerisinde üç yıl taksit ile ödenecek olan ilave tediye tarihleri belli olmuştu. 200 binden fazla işçiyi ilgilendiren haberde işçilere ödenmesi planlanan ve 2019 yılı ilk taksit ödemeleri Ramazan Bayramı öncesi yapılmıştı. Yılın ikinci taksiti ise yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ödenecek olup işçilere ödemeleri 9 Ağustos 2019 tarihinde banka hesaplarına yapılacak. Yılın diğer yarısında ödenmesi planlanan üçüncü taksitin ise zamanı belli oldu. Buna göre son ilave tediyeler ise işçilere 13 Aralık 2019 tarihinde ödenecek.

İlgili haber detayına ulaşmak için: https://www.isinolsa.com/maaslar/resmi-gazetede-yayinlandi-taseron-ikramiyeyi-bayram-oncesi-alacak-h27747.html

İşçilere Kurban Bayramı

İşçilere her yıl dini bayramlarda ödenmesi planlanan bayram yardımı bu yıl ağustos ayına rast gelen Kurban Bayramı öncesinde de ödenecek. Her ne kadar işçilere ödenecek olan tutar yüzleri güldürmese de bu yıl bayramdan önce yardımlar hesapta olacak. İşçilere kanun gereği bayram yardımı olarak 75 TL ödenmesi kararlaştırılmış olup bu yıl Kurban Bayramı öncesinde de vergiler düşürüldükten sonra işçilerin cebine 53 TL kadar bir tutar girmiş olacak.

Konu ile ilgili işçilerin yorumları ve detaylar için: https://www.isinolsa.com/kamu/kadroya-gecen-taseron-iscilere-yapilan-bayram-yardimi-yuz-guldurmedi-h27579.html

İşçilere Enflasyon ve Asgari Ücret Zammı

Meclisin tatile girmesi ile birlikte işçilerin enflasyon zammı ve asgari ücret zammına ilişkin şu an yeni bir gelişme olmasa da sözleşme gereği kamuda çalışan işçilere Ekim 2020, belediyede çalışan işçilere Haziran 2020’ye kadar her 6 ayda bir yüzde 4 oranında zam yapılması kararlaştırılmıştı.

İlgili haber için:https://www.isinolsa.com/maaslar/4dli-taseron-iscilerine-asgari-ucret-ve-enflasyon-zammi-gundemde-h27674.html

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 16:51
YORUM EKLE