2019 Rütbeye Göre Subay Maaşları Ne Kadar Oldu?

2019 Temmuz zammı ile birlikte ilk zamlı subay maaşları ne kadar oldu? Subay maaşları kadrolarına ve derecelerine göre ne kadar olduğu hakkında haberimizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2019 Rütbeye Göre Subay Maaşları Ne Kadar Oldu?

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan memurlara yılın ikinci yarısında yapılacak olan enflasyon zammı temmuzda açıklanan enflasyon oranı ile netlik kazandı. Buna göre askeri personel de kamu personeli olarak görev yaptığından dolayı bu enflasyon oranından faydalanmakta olup askeri personellerin maaşında da enflasyon oranı ile artış görülmektedir. Askeri personellerden olan subaylık her biri kendi rütbelerine göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda subaylık rütbesinde teğmen, kıdemli teğmen, üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbay, albay rütbeleri bulunmakta olup her rütbenin maaşları aydır.

Güncel Subay Maaşları

Temmuz zammından sonra subay rütbesinde yer alan askeri personellerin maaşları da artmıştır. Buna göre en güncel şekilde yeni maaş tutarları şu şekildedir:

  • Yeni mezun teğmen 4.000 TL
  • Kıdemli teğmen 6.000TL - 6.500 TL
  • Üsteğmen 6.200 TL - 6.800 TL
  • Yüzbaşı 6.600 TL - 7.200 TL
  • Binbaşı 6.800 TL - 7.200 TL
  • Yarbay 7.000 TL - 7.500 TL
  • Albay 7.300 TL - 7.800 TL

Ülkemizde subay olmak için adaylardan birtakım şartlar istenmekte olup bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, en az 4 yıllık lisans mezunu olmak, KPSS puan türünden istenilen alt puanı almış olmak, 27 yaşını aşmamış olmak, silah taşımaya engel durumu olmamak şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 23:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
alı kemal
alı kemal - 8 ay Önce

arkadaslar tegmenler 7,000--8,000 tl maaş alıyorlar bu bilgiler sallama