2019 Mübaşir Maaşları Ne Kadar?

Mübaşir maaşları ve Mübaşir çalışma koşulları nelerdir? Mübaşir olabilmek için neler yapmak gerekir ? Tüm detaylar haberimizdedir.Takipte kalınız

2019 Mübaşir Maaşları Ne Kadar?

Özellikle adli personel içerisinde yer alan ve genellikle adliyelerde çalışan mübaşirler, aynı zamanda bir kamu personelidir. Bu noktada birçok kişinin merak ettiği konularda biri nasıl mübaşir olunur, mübaşirlerin çalışma şartları nelerdir ve mübaşirler 2019 yılı itibari ile ne kadar maaş almaktadır. İlgili tüm konular haberimizin devamında yer almaktadır.

Mübaşirin Görevleri Nelerdir?

Mübaşirlerin görevi genel olarak duruşmanın disiplinini sağlamak ve duruşmada hakimeyardımcı olmaktır. Mübaşirlerin görevleri daha ayrıntılı olarak şu şekilde ifade edilebilir.Zabıt kâtibi tarafından hazırlanan duruşma dosyalarını, duruşma gününden önceincelenmek üzere daire başkanı, üye veya Cumhuriyet savcısına götürmek. Bölge adliye mahkemesi bilgilendirme sistemi olmayan yerlerde günlük duruşmalistesini görülebilecek bir yere asmak mübaşirin görevlerinden sadece bir kısmıdır.

Mübaşir Nasıl Olunur?

Mübaşir olmak için ilk olarak ortaöğretim, ön lisans veya lisans mezunu olmak gerekmekte olup daha sonra ilgili KPSS sınavına girmek gerekmektedir. Merkezi atamada KPSSP94, P3 ve P93 puanları ile atamalar gerçekleşmektedir.

2019 Mübaşir Maaşları Ne Kadar?

Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer alan personellerden biri olan mübaşirlere 2019 yılı itibari ile ödenen maaş lise ve ön lisans mezunu olma durumuna göre değişmekte olup bu iki öğrenim düzeyine sahip personele 3 bin 750 TL maaş ödenirken 2/6 derece ve 35 hizmet yılı olan bir personele 4 bin TL civarında bir maaş ödenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE