2019 Doktor Maaşı Ne Kadar? Zamlı Ücretler

2019 yılı uzman doktor ve diğer zamlı doktor maaşlarına zam yapıldı, bu kapsamda zamlı maaşların ne kadar olduğunun bilinmesi yararlı olacaktır.

2019 Doktor Maaşı Ne Kadar? Zamlı Ücretler

Enflasyon oranlarının belirlenmesi, açıklanması sonrasında zamlı maaş ücretlerinin ne kadar olacağı konusu da netlik kazandı. 2019 memur maaşları enflasyon oranlarının belirlenmesinin hemen sonrasında açıklandı. Bu kapsamda 2019 uzman doktor maaşlarının ne kadar olduğu da belirlendi.

Doktor maaşlarını açıklarken döner sermaye ve diğer özlük haklarının da mutlaka hesaba katılması gerekiyor. Yeni yapılan zamla birlikte 2019 yılında göreve başlayan bir pratisyon doktorun maaşı 8 bin TL'den başlamaktadır. Bu maaş, döner sermaye ve diğer özlük haklarından doğan alacaklar da eklendiğinde 9 bin TL seviyesine ulaşacaktır.

Aile hekimi maaşları ise nerede çalışıldığına ve nasıl bir çalışma düzeniyle hizmet verildiğine bağlı olarak 8 bin TL'den başlamaktadır. 

Uzman doktor maaşları ise yeni başlayan bir doktor için 7 bin TL olarak belirlenmiştir, bu maaşa ek özlük hakları ve döner sermaye de eklendiğinde ciddi bir artış meydana gelmektedir.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 23:58
YORUM EKLE