2019 Bakan Maaşları ve Görevleri Nedir?

2019 zammı sonrasında 21 bakanlığın maaşlarındaki artış miktarı ne kadar oldu ? Zam öncesi ve zam sonrası bakan maaşları ne kadardır? Detaylar haberimizdedir.

2019 Bakan Maaşları ve Görevleri Nedir?

Ülkemizdeki en prestijli meslek gruplarında biri olan ve gerek görev tanımı olarak gerekse de sorumluluğun fazla olduğu bakanlık mesleği, özellikle siyaset ile ilgilenmek isteyenlerin ulaşabildiği en yüksek kamu pozisyonu olarak ifade edilebilir. Bu doğrultuda bakan olarak farklı alanlarda ülkemize hizmet eden bu kişilerin aldıkları maaşlar da ülkemizde de olmak üzere hep gündemde yer almıştır. Haberin devamında bakan maaşlarına ilişkin detaylar yer alırken aynı zamanda görev tanımları hakkında da kısa bilgiler yer almaktadır.

Bakanların Görev Tanımı Nedir?

Ülkemizde 2019 yılı itibari ile toplamda 21 bakanlık bulunmakla birlikte bu doğrultuda 21 adet de bakan bulunmaktadır. Bu bakanlıklar sağlıktan güvenliğe, ticaretten maliyeye kadar birçok alanda ülke stratejilerininbelirlenmesinde aktif rol almaktadır. Bakan olarak görev yapan devlet adamları da aynı zamanda milletvekili olmalarının yanı sıra aynı zamanda hükümetin yürütme organını oluşturmaktadır. Görev tanımlarında ise ülkede yaşayan vatandaşların refahını sağlamada, kendi alanlarında her türlü çalışmayı ve projeyi faaliyete geçirerek sonlandırma yer almaktadır.

2019 Bakan Maaşları Ne Kadardır?

Ülkemizde görev yapan 21 adet bakan olmakla birlikte bu devlet adamlarının 2019 yılı itibari ile almış oldukları maaş tutarı ise milletvekillerinden yaklaşık olarak 589,7 ₺ daha fazladır. 2019 yılı içerisinde temmuz zammı olmaksızın 18.000 ₺ ile 19.000 ₺ maaş alan bakanlar, kamu memuru olarak sayıldıklarında dolayı ise temmuzda yapılan yüzde 6,01 oranında zam olanağından da yararlanmaktadırlar. Ayrıca diğer memur haklarının hepsinden de yararlandıkları bilinmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 08:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi ve siyaset bilimi
Kamu yönetimi ve siyaset bilimi - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz