2018 Yılı Belediye Başkanı Maaşları Ne Kadar Oldu? Nüfuslara Göre Başkan Maaşları

2018 yılına girilmesi ile belediye başkanı maaşları ne kadar oldu? Belediyelerin toplam nüfus sayısına göre belediye başkanı maaşlarını sizlere açıklıyoruz.

2018 Yılı Belediye Başkanı Maaşları Ne Kadar Oldu? Nüfuslara Göre Başkan Maaşları

Ülkemizde bilindiği üzere 81 şehir bulunmakta olup yüzlerce ilçe ve bin 400'e yakın belde bulunmaktadır. Yani Türkiye'de bin 600 - bin 700 civarı belediye başkanı görevlerine devam etmektedir. Her belediye başkanı belediyenin nüfusuna göre devletten aylık olarak maaş almaktadır.

2018 yılına girilmesi üzerine bilindiği üzere her sektörde maaşlara belli oranlar ile zamlar yapıldı. Peki 2018 yılı belediye başkanı maaşları ne kadar oldu, belediyenin nüfusuna göre belediye başkanı maaşlarını İşin Olsa ekibi olarak siz değerli okurlarımız için paylaşıyoruz.

NÜFUSA GÖRE BELEDİYE BAŞKANI MAAŞLARI

Belediye Başkanları kazanmış oldukları belediyenin nüfusuna göre maaş almaktadır. Yani belediyenin nüfusu ne kadar büyük ise belediye başkanı da ona göre daha fazla maaş almaktadır. Buna göre 10 bine kadar nüfuslar için, 7 bin lira, 50 bin lira nüfusa kadar 8 bin lira, 100 bin lira nüfusa kadar, 10 bin lira, 250 bin nüfuslara kadar 11 bin lira, 500 bin nüfusa kadar 13 bin lira, 1 milyon nüfusa kadar 15 bin lira ve 2 milyon nüfusa kadar 18 bin lira ve 2 milyondan fazla nüfuslu belediyelerin belediye başkanları 22 bin lira civarı maaş almaktadır.

İlgili maaşlar geçtiğimiz sene belediye başkanlarının maaşlarına gelen zam oranları ile hesaplanmış olup küsurat değerler net olarak verilmemiştir. Yani yukarıda görmüş olduğunuz belediye başkanı maaşları ortalama olarak verilmekte olan belediye başkanı maaşlarıdır.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rauf
Rauf - 4 yıl Önce

Gerçekten merak etmiştim, merakımı giderdiğiniz için sağolun.

Yüksel Aydın
Yüksel Aydın - 4 yıl Önce

Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin daimi kadroya geçirilmesini hükümetimizden bekliyoruz.

Burak
Burak - 4 yıl Önce

Arkadaş, Belediye Başkanı'nın maaşından bize ne. Bize lazım olanı yazsanız ya. Belediye de kadrolu veya sözleşmeli, çeşitli vasıflardaki çalışanlar ne kadar alıyor? Departman müdürlerinin maaş aralığı nedir? Bize bunlar lazım. :)

laleler
laleler - 4 yıl Önce

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ bugünkü servetini 18000 TL maaşla mı yaptı hadi canım. Ulan ne yediler milletin hakkını yaw. Ne yolsuzluklar ne tanıdığa akrabaya ihaleler verip karını kırıştılar. Neyse öteki dünyada kendisi hesap verecek.

trty
trty - 4 yıl Önce

tery

hatice
hatice - 4 yıl Önce

teşekkürler

Hamdi
Hamdi - 4 yıl Önce

Merhaba

Deli Bekir
Deli Bekir - 4 yıl Önce

Türkçe örtmeninize bip