2018 Hostes, Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

2018 yılında hava yolu şirketlerinde istihdam etmekte olan hostes yani kabin memur maaşları ne kadar oldu? Detayları siz okurlarımız ile paylaşıyoruz.

2018 Hostes, Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

Ülkemiz başta olmak üzere neredeyse tüm dünya ülklerinde hava yolu şirketlerinin değeri giderek artıyor. Açılan havalimanı sayısı arttıkça uçakların filo sayısı da artıyor ve fiyatların uygun olmasından dolayı müşteriler de artık hava yolu ulaşımını daha sık kullanır oldu. Hava yolu firmalarında binlerce maaşlı hostes, kabin memuru görev yapmaktadır.

Ülkemizde hostes, kabin memuru personelleri oldukça yoğun rağbet gören pozisyonlar arasında yer almaktadır. İşin Olsa ekibi olarak 2018 yılı hostes, kabin memuru maaşlarını sizlere paylaşıyoruz. Peki kabin memuru maaşı ne kadar, hostes maaşı ne kadar?

Hostes - Kabin Memuru Maaşı Ne Kadar?

Hava yolu firmasına göre kabin memuru, hostes maaşları değişiklik gösteriyor. Ancak ülkemizde yeni hostes, kabin memuru olarak göreve başlayan personeller ortalama 5 bin lira (5.000 TL) civarında maaş ile göreve başlamaktadır. Mesleklerinde tecrübeli oldukça maaşları 7 bin liraya ve kabin amiri olmaları durumunda ise 9 bin liraya kadar bu tutar yükselmektedir.

Ancak şunun unutulmaması gerekiyor ki hostes, kabin memuru maaşları hava yolu şirketine göre değişiklik gösterilmektedir. Örneğin bazı hava yolu şirketleri çok daha yüksek maaş vermekte olup yabancı ülkelerde ya da şehirlerde konaklama imkanları dahi hava yolu şirketi tarafından karşılanabilmektedir.

HOSTES NASIL OLUNUR?

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 23:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE