2018 Aralık Ayına Kadar Kamuya Atanacaklar Dikkat!

Kamu kurumlarına farklı unvanlarda ilk kez atanana memurların maaş hesaplamalarında halen geçerli olan kat sayı uygulanacak.

2018 Aralık Ayına Kadar Kamuya Atanacaklar Dikkat!

2018 Aralık Ayına Kadar Kamuya Atananlar Dikkat!

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur atamaları devam ediyor. Eylül ayı itibari ile 70 Bin'den fazla işçi, memur ve personel alım ilanları başvurular yapılabilecek. İşin olsa sitemizden yayımladığımız ve başvuruları halen eden personel alımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

YENİ GÖREVE BAŞLAYACAK MEMURLARIN MAAŞ HESAPLANMASI;

Diğer yandan merkezi atamalar ile kamu kurumlarına yapılacak alımlar sonucu atanan ve göreve başlayan farklı kadrolardaki memurların maaş hesaplamalarında mevcut olan kat sayılar esas alınacak. Ayrıca 2018 yılı 15 aralık sonrasında göreve başlayanlar da ise çalıştıkları günde geçerli olan kat sayılar esas alınacak. 

Adayların atamaları sonrası kazandıkları kadrolarda 15 Aralık sonrasında göreve başlayanlar kadrosu, eğitim durumuna göre katsayılara göre maaş alacaklar. Ayrıca Kamuda görev yapan memurlara yılda iki kez maaş zammı yapılmakta. Ocak ve Temmuz ayı maaşlarına yapılan zamlarla birlikte kamuda görev yapan memurların maaşlarını öğrenmek için buradan ilgili sayfalara erişebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 17:07
YORUM EKLE