2017 Kabin Görevlisi Hostes Maaşları Ne Kadar?

Faaliyetlerine devam etmekte olan havayolu şirketlerinde görev yapan kabin görevlisi, hostes maaşları ne kadar oldu? Kabin görevlisi 2017 yılı maaşları

2017 Kabin Görevlisi Hostes Maaşları Ne Kadar?
Ülkemizin dört bir yanında bulunan havayollarının hizmetlerinin artması ve yolcuların havayolu şirketlerini tercih etmesi ile bu sektörde de pek çok kişi istihdam etmeye başladı. Özellikle bayan adayların tercih ettiği kabin görevisi, hostes pozisyonları için firmalar ne kadar maaş vermektedir.

Ülkemizde faaliyetlerine devam eden Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunxpress, AtlasGlobal vb. gibi firmalar değişik tutarlarda maaş veriyor da olsa genel olarak kabin görevlisi, hostes maaşları aşağıda verildiği şekillerdedir.

KABİN MEMURU HOSTES MAAŞLARI

Peki kabin memuru, hostes pozisyonları için maaşlar ne durumda? Havayolu şirketleri ne kadar ücret veriyor?

Türk Hava Yolları: 3 Bin - 3 Bin 500
Pegasus: 2 Bin 500 - 3 Bin
Sunexpress: 2 Bin - 2 Bin 500
Onur Air: 2 Bin - 2 Bin 500
AtlasGlobal: 3 Bin - 3 Bin 500

Yukarıda havayolu şirketlerine göre kabin memuru, kabin görevlisi ve hostes maaşları verilmiştir.

UÇUŞ SAATİNE GÖRE ÜCRETLER DEĞİŞİYOR

Bilindiği gibi havayolu sektöründe genel olarak personele uçuş saati verilmektedir. Firmalar maaş anlaşmalarını genel olarak 50 saat üzerinden değerlendirmektedir. Bu süreden fazla uçuş yapan, prim alan hostes ya da kabin memurları daha fazla maaş almaktadır.

Ancak genelleme yapılacak olursa havayolu şirketleri kabin görevlisi ve hostes personellerine ortalama 2 bin lira ile 3 bin 500 lira civarında maaş ödemesi yapmaktadır. Fakat kabin görevlisi ve hostes olmak için genelde adayların birkaç dil bilmesi istenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sevgi
sevgi - 3 yıl Önce

hayret ettim-çünkü 2010 yılında da maaşlar 2000-2500 diye belirtilmişti.. Ama velakin o zamanın 2500ü -1200 USD ye denkti, oysa bugünün kuruna göre 2500 etse etse-600 dolar eder..haksızlık

Kabin memuru
Kabin memuru - 3 yıl Önce

Arkadaşlar THY kabin memurları 5.000 ile 8.000 arası kıdemlerine ve uçuş saatlerine göre maaş alıyorlar. 3 ayda 1 ise bonus maaş alıyorlar. 7.000 ile 15.000 arası yine kıdem ve uçuş saatine bağlı değişiyor. Bu bilgiler yanlış bilginize.

Banu Çulha Tweddle
Banu Çulha Tweddle @Kabin memuru - 3 yıl Önce

merhaba yer hosteslerinin THY daki maaşlarını öğrenebilir miyim ?

nazan
nazan - 3 yıl Önce

ya yok artık ne 2000 3000 ne demek ya. Bu memleketin ekonomisi ne zaman zenginleşecek arkadaş küçümsemek için söylemiyorum bugün bi garson bile daha yüksek alıyor. El insaf! baştaki cebe cukka yapmayı marifet sananlar siz götürün kaymağı, hostese bilmem neye en az ücret diliminden maaş verin yazık bi doyamadınız aç köpekler !

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

yoo bence yanılıyorsun daha 2 gün önce atlasglobal ile uçtum yerimde acil çıkış kapısı yanıydı ...gözgöze uçtuk hostesle ..çok güzel gözleri vardı inene kadar karşılıklı sohbet çok güzeldi yani kendisini nasıl görebileceğimi sordum telini vermek istemedi=)

burakzz
burakzz @Ahmet - 3 yıl Önce

kardes bu işte garsonluk değilmi bi nevi benim için cafedeki garsonla kabin memuru arasındaki fark lisandır

Hilal
Hilal - 3 yıl Önce

Daha önce atlasglobalde calistim. Yazin 3500 hatta 4000 bin tl gibi rakamlar söz konusu. Fakat ortami guzel degil calisanlar mahalle agzi konusuyor. Atlasglobel her önüne geleni kabin memuru olur diye almis. Dil konusunda cok yeterli degil calisanlari. Ve kabin memurlari sadece kadinlardan olustugu icin arada kiskanclik söz konusu oluyor. Atlasglobale 10.800 tl verip girmistim ve inanin cok pisman oldum. Para verip hostes olduktan sonra bence diger sirketleri deneyin. Atlasglobal sürekli alim yapiyor. Sizce neden? Cünkü sürekli istifa edenler oluyor.

Buket
Buket - 3 yıl Önce

Arkadaşlar ben yukarıdaki şirketlerden birinde kabin amiri olarak uçuyorum bu sayfayı tesadüfen gördüm ve çok yanlış bir bilgilendirme yaptıklarını belirtmek istedim.. Maaşları yüksekten aşağı doğru sıralamak gerekirse; ilk sırada THY sonra SUNEXPRESS sonra PEGASUS ve sonra ATLAS olacak şekilde düşünebilirsiniz..

Trueblue
Trueblue @Buket - 3 yıl Önce

Merhaba! Sunexpress'in kabin memurlari icin verdigi ucret ve sosyal imkanlar konusunda bi fikriniz var mi aceba?

Cansu
Cansu - 3 yıl Önce

Ocak 2018 de ilk sınava giricem 100 soruluk ingilizce inşşalh başarılı olurum

demet
demet @Cansu - 3 yıl Önce

bence heyecanlanma...torpille arkadaşım alındı... sizin imtihan sürecinizin bitmesini , hava atarak bekliyor...torpil olunca İngilizce bilmene gerek yok...

merve
merve @Cansu - 3 yıl Önce

hangisinden acaba

berkay
berkay - 3 yıl Önce

Maaşlar yanlış ablam hostes. 2 yıllık hostes 7-8 arası alıyor ayda.