Türkiye Elektrik İletim ve Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü 149 Kamu Personeli Alıyor

Türkiye Elektrik İletim ve Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü 149 Kamu Personeli Alıyor.Başvuru koşullarını ve alımlar hakkındaki son dakika gelişmelerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

Türkiye Elektrik İletim ve Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü 149 Kamu Personeli Alıyor

2019 yılına ait merkezi kamu personeli atamasının ilk adımı olan 2019 KPSS/1 dönemi tercih dönemi, dün ÖYM tarafından ilan edilen kılavuz ile resmen başladı. Adayların şartlarını sağladığı kadrolara yönelik 30 kurum tercihi yapacağı bu dönemde birçok kamu kurumu da kamuya personel alımı gerçekleştiriyor. Bu kamu kuruluşlarından ikisi olan Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğüve Türkiye Elektrik İletim A.Ş.GEN. MD.bünyesinde 149 personel alacağını bu kapsamda 2019 KPSS/1 kılavuzuna göre lisans mezunu adaylar arasından 149 kişinin kurumlar bünyesinde istihdam edileceği açıklandı. Buna göre kurumda görev alacak adayların başvuracağı ilgili pozisyonlar şunlardır:

  • Avukat
  • Memur
  • Şehir Plancısı
  • Mühendis olarak kılavuzda yer almış olup ilgili şartları sağlayan adaylar tarafından tercihe açılmıştır.

Kurumlar bünyesinde istihdam edilecek personellerden büyük bir kısmı üniversitelerin ilgili 4 yıllık mühendislik bölümlerinden mezun olan adaylar olup farklı mühendislik alanlarında görevlendirmek üzere istihdam edilecektir. Bu kapsamda tercih yapacak olan adayların ilgili kurum kadrosuna ait nitelik koduna dikkat ederek tercih yapması gerekmektedir.

ÖYSY tarafından açıklanan kılavuz doğrultusunda adaylardan tercihleri 9 ile 18 Temmuz tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar KPSSP3 puan türü ile 30 kurum tercihinde bulunacaktır. Adayların tercihleri yapmasının ardından sonuçları açıklama aşamasına gelinecek olup ilerleyen tarihlerde ÖSYM tarafından sonuçların açıklanacağı beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülhan Doğantaş
Gülhan Doğantaş - 2 yıl Önce

Merhaba ben bu ilana nasıl başvuru yapabilirim aceba yardımcı olursanız çok sevinirim

Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn