TBMM'de Gündeme Geldi: 18 Martta Atanan 20 Bin Öğretmen Ne Zaman Göreve Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat atamalarında 20 bin öğretmen alımı yaptı ve Atamaları 18 Mart tarihinde belli oldu. Atama bekleyen 20 Bin öğretmen TBMM'de gündeme geldi. Ne Zaman göreve başalayacaklar?

TBMM'de Gündeme Geldi: 18 Martta Atanan 20 Bin Öğretmen Ne Zaman Göreve Başlayacak?

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşen sözleşmeli öğretmen alımları kapsamada Şubat ayında 20 bin kişinin ataması 18 Mart 2020 tarihinde gerçekleşti. 10 Mart 2020 tarihinde ülkemizde Koronavirüs vakasının görülmesi 11 Mart 2020 tarihinde pandemi ilan edilmesinin ardından MEB'e bağlı okullarda uzaktan eğitime geçiş yapıldı. Buna göre 20 bin öğretmen atamaları gerçekleşmedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında "Şuan okullar açık değil kararnameyi nereye göndereceğiz veya gönderdiğimiz nereye gidip başlayacak. Bu sürece bağlı olarak onuda halledeceğiz." demişti

TBMM'DE GÜNDEME GELDİ;

Adaylar sosyal medya üzerinden seslerini duyurulmaya devam ediyor. Mevcut işlerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını ve atamalarının yapılamadığı için sosyal güvencelerinin olmadığını maaş haklarının bulunmadığını belirtmekteler. Türkiye Büyük Milet Meclisinde gündeme geldi.

TBMM Genel Kurulunda infaz görüşmeleri devam ediyor. Genel Kurulda söz alan millet vekillerinden Özgür Özel açıklamasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 Mart tarihinde ataması gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmenlerin mevcut işlerinden ayrıldıklarını ancak göreve başlayamadıkları için işsiz ve ücretsiz durumda oldukları bir an önce atamalarının yapılması konusunda çağrı yaptıklarını ifade ettiler.

HAZİRAN ÖĞRETMEN ATAMALARI;

Türk Eğitim Derneği tarafından yapılan açıklamada 153 bin640 öğretmen ihtiyacının bulunduğu ifde edildi. MEB Bakanlığı öğretmen alımlarında atama takvimini ve kadroları geçtiğimiz günlerde açıkladı. Alımlar ile igili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE