Sağlık Bakanlığı Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 2016​

Sağlık Bakanlığı her sene Kamu Personel Seçme Sınavından alınan puanlar ile atama yapmaktadır. Peki 2016 yılında atamalar ve başvurular ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 2016​

Sağlık Bakanlığı ülkemizde bulunan diğer kamu kurumlarına göre oldukça fazla atama yapmaktadır. Özellikle sağlık alanında açık hala giderilmediği için şuanda sağlık bölümü okuyan öğrencilerin işleri neredeyse hazır gibi söylenmektedir. Tabi her sene kadrolarda ki dolum oranı giderek arttığı için ilerleyen yıllarda atamaların daha düşmesi ve daha azalması beklenmektedir. Ancak önümüzde ki birkaç sene içerisinde dahi kadroların dolmayacağı düşünülmektedir. Her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan sonuçlar ile Sağlık Bakanlığı atamalarını yapmaktadır peki 2016 yılında atamalar ne zaman yapılacak

Maliye Bakanlığı ile Görüşülüyor

Bilindiği gibi atamalar yapılmadan önce bütçenin konuşulması için kurumlar Maliye Bakanlığı ile görüşmeler yapar ve ona göre atamalarını yapar. Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2016 yılında yapılacak olan atamalar için söz konusu Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini bildirdi.

25 - 26 Bin Kadro Alınabilir

Eski Sağlık Bakanı yaptığı açıklama ile 2016 yılı içerisinde 25 - 26 Bin kişiye kadro imkanının tanınacağını belirtmişti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu rakamın yalanlamasını yapmadı ve bu yıl içerisinde 25 - 26 bin kadro atamasının yapılması için Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin yapılması gerektiğini belirtmişti. Maaş ve bütçe konusunda her hangi bir sorun çıkmazsa yakın zamanda atamaların başlayacağını ve yıl içerisinde toplam 25 Bin sağlık personeline iş verileceği düşünülmektedir

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE