Sağlık Bakanlığı 2018/4 ile Yerleşen Adaylar 2018/5 Tercihi Yapamayacak!

Sağlık Bakanlığı 2018/4 atamalarında tercih yapan ve yerleşen adaylar, KPSS 2018/5 tercihi yapamayacak. Sağlık bakanlığından yapılan açıklama

Sağlık Bakanlığı 2018/4 ile Yerleşen Adaylar 2018/5 Tercihi Yapamayacak!

Sağlık Bakanlığına 2018/5 tercihleri ile 18 bin personel alımı yapılacak. ÖSYM tercih kılavuzu ile başvuru şartlarını yayımlanmasının ardından bir çok kadroda istihdam gerçekleşecek. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımında tercihler 11 Haziran tarihine kadar devam edecek. başvurular online olarak yapılabilecek. Orta öğretim, önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki adayların KPSS puan sıralamasına göre yapılacak atamalarda önemli bir ayrıntı ele alındı.

KPSS 2018/4 tercihlerinde yerleşen adaylar 2018/5 tercih işlemlerini yapamayacak. ÖSYM Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzunda açıkladığı şartlarda sistem tarafından başvuru yapılmasının engelleneceği belirtildi.

GENEL ŞARTLAR;

Başvuru Genel şartlarında yapılan önemli düzenleme şöyle denildi: "KPSS 2018/4 Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir."

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 00:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
En iyisi
En iyisi - 3 yıl Önce

En güzeli oldu valla. Her başvuruda tercih yapıyolar puanlar 80 den aşağı düşmüyor. Şimdi diğer adayların hakkı yenmemiş olacak. Keşke her başvuruda bu sistem uygulansa atanmayan kalmaz..

Kpss
Kpss - 3 yıl Önce

Ben bir önceki tercihte yerleşemedim ama şimdiki tercihte başvuru yapamıyorum bu alan da puan türü bulunmuyor diyor bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun