Sağlık Bakanlığı 18 bin Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak!

Sağlık Bakanlığına ÖSYM 2020/5 KPSS tercihleri ile sözleşmeli 18 bin sağlık personeli alımı tercihleri tamamlanmasının ardından gözler tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağında. Bu konuda son gelişmeler neler?

Sağlık Bakanlığı 18 bin Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi üzerinden Sağlık Bakanlığına farklı eğitim düzeylerinde sağlık personeli alımı başvurularını ve tercih işlemlerini tamamladı. ÖSYM KPSS 2020/5 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve adayların ne zaman görevlerine başlayacaklarını merakla sormaktalar. Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde Koronavirüs Covıd-19 nedeniyle yoğunluklar bulunuyor. Adaylar  kadrolardaki alımların bir an önce tamamlanarak görevlerine başlamak istemekteler.

ÖSYM 2020/5 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖSYM’den Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme için adaylardan aldığı tercihler sonra sonuçların ne zamana açıklanacağına dair bir açıklama geldi. Başvuru kılavuzunda yapılan açıklamalarda ise sonuçların açıklanmasının ardından ilgili kurumlardan bir duyuru yapılacağını ve evrak teslim etmeleri gerekli olacağı ifade edildi. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesini takip etmeleri yararlı olacaktır. Evrak teslimi yapmayan adayların atamaları gerçekleşmeyecektir. ÖSYM sonuç açıklama tarihi henüz belli değil. Tercihlerin tamamlanmasının ardından 2 hafta süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Belli olduğunda anında öğrenmek için TIKLAYIN

Atamalarda KPSS sıralamasına göre en yüksek puana göre yerleştirme yapılacak. Sonuçların ais.osym.gov.tr adresi üzerinden duyurulmasının ardından 10 gün içinde itiraz hakları bulunacak. İtirazlar için genel amaçlı dilekçe verilmesi gerekli olacak. İtirazlarda 5.00 Tl başvuru ücreti alınacak.  Ödemeler Halkbank üzerinden yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gonul
Gonul - 2 yıl Önce

Şu salgın sırası 18 bi saglikci alimi az degilmi