ÖSYM KPSS'ye Giriş Belgelerini Adaylara Ne Zaman Açıklayacak

ÖSYM tarafından hazırlanan 2018 Önlisans KPSS sınavına girecek olan adayların kafalarındaki sorular gün geçtikçe artarak devam ediyor. ÖSYM KPSS'ye girecek olan adayların sınav giriş yerlerini belirlemediği gibi sınav giriş belgelerini de adaylara açıklamadı. Peki ÖSYM giriş belgesini ne zaman açıklayacak, sınav tarihi ne zaman, akılınıza takılan tüm soruların cevapları haberimizde...

ÖSYM KPSS'ye Giriş Belgelerini Adaylara Ne Zaman Açıklayacak

Üniversite'yi 2 yıllık okuyarak bitiren kişiler ÖSYM'nin düzenlediği Önlisans KPSS sınavı için hazırlanma süreçlerine girmişlerdi. 2 yıllık mezun olan adaylar için 4 Kasım 2018 tarihinde olacak olan KPSS sınavı için ÖSYM adaylara sınav giriş belgelerini daha yayınlamadığı gibi 30 günden az süre kalması da adayların kafasındaki soruları arttırıyor. 

KPSS SINAVI 4 KASIMDA, SINAV BELGELERİ DE 2 HAFTA İÇERİSİNDE AÇIKLANIR

ÖSYM tarafından önlisans öğrencileri için hazırlanan KPSS sınavının tarihi geçtiğimiz günlerde ÖSYM'nin resmi sitesinden adaylara duyrulmuştu. Sınav tarihi belli olan sınava 30 günden daha bir süre kalması adaylara aynı zamanda da sınava giriş belgelerinin açıklanması beklenmektedir. Fakat bugün itibariyle sınava tam olarak 24 gün kalmasına rağmen sınav yerleri belli olmayan adaylar ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Ortaöğretim KPSS sınavının giriş belgeleri sınavdan 10 gün önce açıklanmıştı. Bu durum ÖSYM bu sınav içinde mi son 10 günü bekliyor sorusunu gündeme getirdi. Bizlerde İşin Olsa ekibi olarak yapmış olduğumuz tahminler doğrultusunda 15 gün içerisinde adaylara sınav giriş belgeleri verileceği tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 11:03
YORUM EKLE