ÖSYM KPSS 2019/2 Tercih Kılavuzu İle Memur Alımı Kontenjanları Belli Mi?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM merkezi atamalar için kamu kurumlarından talepleri toplanmasının ardından tercihleri alacak. 2019/2 tercih kılavuzu ile memur alımları kontenjanları belli oldu mu? ÖSYM KPSS ile memur alımı detayları haberimizde..

ÖSYM KPSS 2019/2 Tercih Kılavuzu İle Memur Alımı Kontenjanları Belli Mi?

Kamu kurumlarında memur alımı için merkezi atamaları bekleyen adaylar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM merkezi atamalar için taleplerin Devlet Personel Başkanlığı üzerinden toplaması ile adaylardan tercih süreci başlatacak. Adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi 2019/2 tercih kılavuzu ile memur alımları kontenjanları belli oldu mu? Bu sorunun cevabı için resmen süreç başladı.

ÖSYM TERCİH KILAVUZUNDA NE KADAR KONTENJAN OLACAK?

Bilindiği gibi mülakat olmadan memur alımları için 2019/1 tercihleri Temmuz tarihinde alındı. 18 Temmuz tarihinde tamamlanan başvurularda adaylar bin kişilik kontenjan için başvuru yaptılar. Sonuçların açıklanarak atamaların yapılmasının ardından az sayıdaki memur kontenjanında lise, önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki atamalarda boş kontenjan kalmadı. Sayının az olması nedeniyle de taban puanlar daha yüksek oldu. 2019 yılı merkezi atamaların ikinci için hazırlıklar devam ederken, kontenjanların yine bin civarında olması bekleniyor.

2019/2 TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz haftalarda kapanan Devlet Personel Başkanlığı Bakanlıklardan, kamu kurumlarından ve Kamu İktisadi Teşekküllerinden ihtiyaç bulunan kadrolardaki sayı ve kadro derecelerine ait talepler toplanacak ve ihtiyaç bulunan kadro ile Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından izin verilen kadro adetince bir kılavuz ÖSYM tarafından duyurulacak. Taleplerin toplanması 13 Ekim tarihine kadar devam edecek. ÖSYM daha sonra tercih kılavuzunu açıklanacak. 2019 yılının son ayında adaylardan tercihlerin alınması bekleniyor. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 10:30
YORUM EKLE