ÖSYM KPSS 2019/1 Tercih İşlemleri Tarihini Açıkladı!

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) 2019/1 tercih işlemleri tarihini resmi sitesi üzerinden açıkladı. Hangi tarihte tercihler yapılacak haberimizde.

ÖSYM KPSS 2019/1 Tercih İşlemleri Tarihini Açıkladı!

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) resmi adresi üzerinden verdiği duyuru ilan 2019/1 kamu personeli seçme sınavı ( KPSS ) tercih işlemleri için tarihi açıkladı. KPSS tercihleri hangi tarihte yapılacak ve nereden yapılacak gibi bilgiler haberimizde verilmiştir. İşte kpss tercih bilgileri...

2019/1 KPSS TERCİHLERİ HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) resmi adresi üzerinde yayınladığı bekleyenler kısmında yer alan duyuruda Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme başlığı altında tarih bilgisini adaylar ile paylaştı. Bu kapsamda tercih işlemleri 9 temmuz 2019 ile 18 temmuz 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecektir. Peki tercih işlemleri nereden yapılacak?

2019/1 TERCİH İŞLEMLERİ NEREDEN YAPILACAK?

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme işlemleri için tercihler Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) resmi sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylar Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) sitesinden giriş sağlayarak tercih işlemlerini yapabileceklerdir.

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) sınav sonuç tarihi hakkında ve tercih ücreti hakkında bir bilgi aktarmadı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE