ÖSYM KPSS 2018/1 Terzih Kılavuzu Yayımlandı!

Beklenen duyurusu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından geldi. ÖSYM KPSS 2018/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzunu yayımladı. Haberimizin devamından alım kadrolarına ve kılavuzlara ulaşabilirsiniz. İşte detaylar.

ÖSYM KPSS 2018/1 Terzih Kılavuzu Yayımlandı!

ÖSYM beklenen açıklamayı yaptı ve KPSS 2018/1 Merkezi Atama ile tercih kılavuzunu yayımladı.Yayımlanan KPSS Merkezi Atama olan 2018/1 Tercih kılavuzunda kadro yer almaktadır. Adaylar tercih işlemlerine 26 Haziran 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre Yapılacak tercihler en geç 05 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılacaktır.

Adayların tercih yapabilmeleri için Lise, Önlisans veya Lisans mezunu olmaları şarttır. Buna göre, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

Kamu Kurum veya kuruluşların bazı kadro ve pozisyonlarına Kamu Görevlerine İlk Defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

TERCİH İŞLEMLERİNİN YAPILMASI:

Tercih işleminde bulunacak adaylar tercihlerine 26 Haziran 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Tercihler en geç 05 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılacaktır. Tercih işlemleri son başvuru günü en geç 23:59 a kadar ÖSYM'nin resmi internet sayfası üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve Şifrelerini kullanarak tercihlerini şahsen yapmaları gerekmektedir.

SONUÇLAR VE GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMA:

ÖSYM tarafından yapılan duyurrulara, alım kadrolarına, başvuru tarihinde son günlere gelindiğinde veya diğer açıktan memur alım ilanlarının devamlı olarak cebinize gelmesini isterseniz İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek bildirim alabilirsiniz.

 İOS ( İphone ve İpad cihazlarına Buraya Tıklayarak

Android Cihazlar için Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

ÖSYM'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA VE KILAVUZLAR

DUYURU
(26 Haziran 2018)

KPSS 2018/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınacak

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihlerini 26 Haziran-5 Temmuz 2018tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 5 Temmuz 2018 gecesi, saat23.59’da sona erecektir.

Adayların ilgili kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Adaylar, tercih sürecinde Ek’te yer alan KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Genel Bilgiler

TABLO-1.Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar

TABLO-2.Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar

TABLO-3.Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar

Özel Koşullar

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar

Mezun Olunan Ön Lisans Programı

Mezun Olunan Lisans Programı

Dilekçe

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adaletsizlik
Adaletsizlik - 4 yıl Önce

Yazıktır günahtır 86 puanım güme gitti ortaöğretimden hiç almasaydınız ya bu ne ya böyle şey olmaz öbür dünyada yakanızda olacağım

Kdh
Kdh - 4 yıl Önce

Allah belanızı versinn

Aaa
Aaa - 4 yıl Önce

Bu kadar az mimar alınmaz ama ya yeterrr

Sümeyye
Sümeyye - 4 yıl Önce

Türk dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum sanırım hicbir şeye başvuramıyorum? Anlayan bilen varsa aydınlatabilir mi

Bbb
Bbb - 4 yıl Önce

Hic almasaydiniz zahmet etmissiniz

Hümeyra
Hümeyra - 4 yıl Önce

Neden alım o kadar az

Adaletsizler
Adaletsizler - 4 yıl Önce

Allah belasını versin böyle sistemin.onca millet iş sahibi olayım memur olayım diye giriyor bu sınava onca para kaldırıyorsunuz.aldıgınız bölümlere bakın hele.82 puan almışım ve ortaöğretimden sadece 3 tercih yapabiliyorum.Allah belanızı versinn ey yetkililer.

Selman Ali Metin
Selman Ali Metin - 4 yıl Önce

2016 da ekpss ye girenler için bu kılavuzlar.
bilginize

genel bilgiler
Madde 1.3. Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.