ÖSYM'den KPSS Ücretleri Açıklaması! Ücretler Düşürülecek Mi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yaptığı açıklama ile Kamu Personeli Seçme Sınavı ücretlerinin düşürüleceği sinyallerini verdi.

ÖSYM'den KPSS Ücretleri Açıklaması! Ücretler Düşürülecek Mi
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile yaptığı duyuru da Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans başvurularının başladığını duyurmuştu. Adaylar başvurularını yapmaya devam ederken KPSS ücretinin 60 lira olduğunu görerek ÖSYM'ye şikayetlerini iletmeye başladı.

Buna göre adaylar genel kültür / genel yetenek, eğitim bilimleri ve öğretmenlik alan bilgisi testi için tüm oturumlara 60 lira ücret ödemektedir. Adayların tepkisini çeken bu ücretlerin ardından ÖSYM'den ücretleri düşürmesi talep edildi ve ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile ücretlerin düşürüleceği sinyalleri verildi.

ÜCRETLER DÜŞÜRÜLEBİLİR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile KPSS ücretleri hakkında adaylara duyuru yaptı. Bu duyuru özetlemek gerekirse şu an için ücretlerin düşürülmesi söz konusu değil ancak ücretlerin ÖABT sınavı ile düşürülmesi bekleniyor.

Ücretlerin ne kadar düşeceği de bilinmezken tekrar ücretlerin 50 liraya düşebileceği tahmin ediliyor. Ancak 50 lira ücrette adaylara fazla gelmektedir çünkü her oturum için aday 50 lira ödeme yapmaktadır.

ÜCRETLER NE ZAMAN DÜŞECEK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ücretlerin düşürüleceği sinyallerini resmi internet sitesi aracılığı ile verdi peki ücretler ne zaman düşecek. Buna göre KPSS alan bilgisi sınav başvurularının başlaması ile ücretlerin yeniden düzenleneceği ve bundan sonra ki ücretlerin de belirlenmiş olan ücret düzeyinde olacağı belirtildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE